Ocenění

Ondřej Jireš se vrací, aby hájil svou Krvavou čest

Autor | Aktuality | Pátek 14 září 2012 8.10

Editor Ondřej Jireš nás naposledy potěšil projektem Hvězdy české sci-fi v roce 2010, ovšem od té doby nezahálel a připravoval další antologii z cyklu Fantastická historie, který poprvé představil sborníkem Memento Mori (2009). Nová antologie vyjde co nevidět pod poutavým názvem Krvavá čest a znovu půjde o ambiciózní a po všech stránkách propracovaný projekt. Na přelomu ledna a února příštího roku pak bude následovat nové vydání antologie Písně temných věků, která bude upravena tak, aby zapadala do rozjetého cyklu historických souborů. Do antologie Krvavá čest přispěli spisovatelé Martin D. Antonín, Jan Č. Galeta, Vilma Kadlečková, Leonard Medek, Alexandra Pavelková a Pavel Renčín. Kdo z nich je vaším favoritem?

Ondřej Jireš: Krvavá čest

vázaná, obálka Jan Doležálek, ilustrace Dan Černý, cca 400 stran, připravuje Triton na konec října

Vrcholný středověk se nesl ve znamení náboženských a světských válek, morových epidemií a dalších pohrom biblických rozměrů. V této temné době byli nositeli rytířských cností spíše lapkové a chudina, než rytíři hájící vlastní zájmy. Tyto motivy se zrcadlí v povídkách akčních i hororových, poetických i dobrodružných. Odhalte pod rouškou dějin silné příběhy dávných hrdinů!

Antologie Krvavá čest spojuje nové fantasy povídky výrazných osobností domácí scény do barvitého obrazu vrcholného středověku. Vedle textů Leonarda Medka, Pavla Renčína a dalších zde najdete také novelu Martina D. Antonína z prostředí templářských tažení na Blízký východ.

Povídková antologie Krvavá čest je dalším příspěvkem do volného cyklu Fantastická historie, který spojuje velkolepou tradici české historické prózy s moderním přístupem současných tvůrců podivuhodného žánru fantasy.

Aktuální informace sleduje na facebooku Antologie české fantasy.

1 026 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.