Ocenění

Orcigard uzavírá Šlechtovu Likarijskou trilogii

Autor | Aktuality | Čtvrtek 11 října 2012 8.20

Šlechta pokračuje ve své snaze přebudovat cyklus z Krvavého pohraničí a v novém vydání románu Orcigard uzavírá svou Likarijskou trilogii, kterou v nakladatelství Brokilon započal tituly Nejlepší den pro umírání (2010) a Likario (2011). Román zdobí, stejně jako jeho předchůdce, skvělá obálka slovenského výtvarníka Michala Ivana (byla by škoda ji nějak ořezávat, a proto vám ji ukážeme celou), jehož tvorba se rychle stala poznávacím znamením Šlechtových novodobých prací. Do budoucna se vedle nových vydání starších prací můžeme jistě těšit i na novinky, jimž společná grafická úprava vtiskne zcela novou úroveň. Pro nedočkavce jsme si připravili tradiční ukázku v podobě úvodních stran románu, ačkoli do vydání knihy zbývá jen několik málo dnů.

Elektronicky lze knihu koupit už dnes na serveru Palmknihy.

Vladimír Šlechta: Orcigard (Likarijská trilogie, díl třetí)

brožovaná, obálka Michal Ivan, 398 stran, 288 Kč, vydává Brokilon 17. října 2012

V Orcigardu se kdysi rozkládala říše pterrů, bytostí s lidskými těly a ptačími hlavami. V průběhu věků se Orcigard změnil v obrovskou mokřinu. Rozptýleně tu žijí skřeti, potulují se zde různé nestvůry. Ve starých chrámech, utopených v močálech, se skrývá zlato i cenné artefakty.

Orcigard stále ještě ovládá Alarich Touraine, zvaný Temný mág, jeho moc však slábne. Propukají proti němu povstání, na jeho území vnikají hledači pokladů i lovci orčích skalpů. V těchto bouřlivých časech je do Orcigardu zavlečena Sylvia Viktorina, nejmladší dcera vévody z Barro. Aby přežila, musí si hledat spojence a přátele – a to jak v řadách dobrodruhů, tak mezi skřety i nestvůrami.

Kniha Orcigard je závěrečným dílem Likarijské trilogie, volně navazuje na Nejlepší den pro umírání a Likario.

Ukázka z textu

703 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.