Ocenění

Pán ledové zahrady – polská fantastika triumfuje

Autor | Aktuality | Úterý 8 února 2011 11.00

Jaroslaw Grzedowicz si na českém trhu pomalu, ale naprosto jistě buduje oddanou čtenářskou základnu, kterou mu jednoho dne budou jistě závidět i mnozí domácí autoři. A není divu, kvalita jeho romanových prací je neoddiskutovatelná a jakmile dáte Grzedowiczovi šanci, rychle si ho zařadíte mezi autory, jejichž díla do budoucna neopominete. Co nevidět se na českém trhu objeví už třetí svazek skvělé série Pán ledové zahrady, kterou u nás vydává nakladatelství Triton v kvalitním překladu Roberta Pilcha. Nezbývá než doufat, že se s autorem setkáme i na stránkách časopisu XB-1, v úvahu připadá především skvělá novela „Buran wieje z tamtej strony“.

Jaroslaw Grzedowicz: Pán ledové zahrady 3 (překlad Robert Pilch, obálka Grzegorz Kmin, 384 stran, 319 Kč, vychází 14. 2. 2011)

Vstoupíte-li, odhoďte naděje. Zhasnou obrazovky, oslepnou monitory, utichnou telefony. Zůstane jen magie a Síla.

Stačí pouze čtyři Pozemšťané, kteří jsou naplněni Silou, aby z planety Midgaard stvořili učiněné peklo. Vuko Drakkainen následuje stopy jejich děsivého šílenství s jasným úkolem – zlikvidovat, poslat zpátky na Zem, nebo je pohřbít hluboko pod zem. Potíž je v tom, že oni se stali bohy.

Pilíř, císařský syn, kráčí vstříc svému osudu a hledá záchranu pro svůj svět, který je odsouzený ke zkáze…

Ohlasy:

„Třetí díl cyklu je skutečnou hostinou. Drakkar unáší Vuka a jeho družinu do neznáma. Někde tam v dálce čeká Ledová zahrada a v ní – jako pavouk v pavučině – vládce, jemuž koruna vyrůstá přímo z hlavy…“ Andrzej Pilipiuk

1 109 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.