Ocenění

Patrick Rothfuss: Strach moudrého muže

Autor | Aktuality | Středa 5 ledna 2011 14.43

„Každý moudrý člověk se bojí tří věcí: rozbouřeného moře, bezměsíčné noci a hněvu mírumilovného muže.“

Debutový román Patricka Rothfusse JMÉNO VĚTRU patří k nejúspěšnějším fantasy dílům posledních několika let a rozhodně za to nemůže pouze zdařilá marketingová kampaň. Rothfuss má dar rodilého vypravěče a jeho dílo působí jako práce velmi zkušeného autora, kterému není téměř co vytknout. Ne náhodou bylo dlouho očekávané pokračování čtenáři fantastiky pasováno za jedno z nejočekávanějších děl roku 2011 (mezi nejčastěji zmiňovaná díla patří v tomto směru vedle Rothfusse zejména Martinův TANEC S DRAKY a Lynchova ZLODĚJSKÁ REPUBLIKA, ovšem na rozdíl od Rothfusse a Lynche se Martinův nakladatel stále ještě nedočkal odevzdání definitivní podoby textu, i když letos to vypadá docela nadějně).

V roce 2011 se druhého dílu Rothfussovy mistrovské trilogie KRONIKY KRÁLOVRAHA dočkají nejen čtenáři ve světě, ale s nejvyšší pravděpodobností i ti u nás. Román STRACH MOUDRÉHO MUŽE vyjde opět v osvědčeném překladu Jany Rečkové i tentokrát rozdělený do dvou svazků (jako celek bude mít přibližně 800 stran).

Kvothe opouští Univerzitu a vydává se do vzdáleného Vintasu, kde se velmi rychle zaplétá do spletitých sítí místní dvorské politiky. Ve snaze zavděčit se mocnému šlechtici odkrývá pokus o vraždu, dostává se do sporu s nebezpečným arkanikem a na stopě skupině žoldnéřů vyjíždí do divočiny, aby zjistil, kdo přepadává poutníky na Králově cestě. Při tom všem samozřejmě nezapomíná ani na hledání odpovědí, jež by mu umožnily pomstít vraždu svých rodičů. Tím však četná dobrodružství nekončí, nebyl by to Kvothe, aby se nezapletl s ženou, tentokrát s okouzlující Felurian, které žádný muž neodolal, aniž by to nezaplatil životem… Pod jejím vedením se Kvothe dozvídá mnohem víc nejen o ženách, ale i o pravé povaze magie. A přitom podniká první kroky na dlouhé cestě za osudem hrdiny, aby se posléze naučil, jak nesmírně obtížné bývá, když se člověk stane všem známou legendou ještě za svého života.

Knihu chystá nakladatelství Argo ve spolupráci s nakladatelstvím Triton. Autorem obálky je opět mistr výtvarného řemesla Donato Giancola (jeho galerii najdete zde), ovšem tentokrát obálku vytvořil přímo pro české nakladatelství, které si oproti původnímu americkému vydání přálo zachovat jednotnost výtvarné podoby série.

2 631 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.