Ocenění

Pavel Fritz nás zve do Letky 307

Autor | Aktuality | Úterý 9 října 2012 8.00

Galaxií zmítá válka a John Cardera se hlásí jako dobrovolník k federálnímu palubnímu letectvu. V přijímacím středisku podstupuje náročný výcvik, doprovázený nezbytnými úpravami vlastního mozku, bez kterých by nebyl vyspělé umělé inteligenci bojových letounů rovnocenným partnerem. Po ukončení výcviku se dostává na jednu z největších letadlových lodí federace, křižující v otevřeném hyperprostoru za hranicemi trojrozměrného Vesmíru, kde prochází řadou nebezpečných situací a těžkých bitev s odhodlaným protivníkem. Válečnický národ Tormanů se již značně vzdálil své původní lidské podstatě a nyní ohrožuje samotnou existenci svobodného světa. Navzdory zcela odlišné fyzikální realitě, v níž se stíhači palubního letectva pohybují, platí pro každého z pilotů nejstarší heslo všech vojáků světa: „Zabij, nebo budeš zabit…“

Pavel Fritz: Letka 307

brožovaná, obálka Alois Křesala, 576 stran, 333 stran, vydají Straky na vrbě 11. října

Válka je svině. A pro tu ve vesmíru to platí dvojnásob, zvlášť, když proti sobě bojují lidé. Na mnoha místech Galaxie se síly Federace zoufale brání proti postupu Tormanského společenství, které si zotročuje jeden svět za druhým. V urputných a nelítostných bojích, kdy se neberou zajatci a cílem je totální likvidace protivníka, se střetávají mohutné bitevní flotily. Konec války je v nedohlednu, z letadlových lodí startují den za dnem stíhači, veteráni i nezkušení zelenáči, aby se v kvantovém hyperprostoru porvali o osud civilizace.

Jestli se z mise vrátí, jim však nezaručí nejmodernější technika ani ničivé zbraně. V sedmém rozměru je totiž každý odkázaný především sám na sebe, na své schopnosti, izolovaný a neschopný komunikovat. A když nemají piloti zároveň pořádnou porci štěstí, v normální realitě pak není co pohřbívat.

749 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.