Ocenění

Pavoučí válka uzavírá Abrahamovu pentalogii… (ukázka)

Autor | Aktuality | Čtvrtek 4 července 2019 13.10

Daniela Abrahama znají věrní čtenáři našeho časopisu velmi dobře. Mimo to proslul jako spoluautor románové série Expanze s vesmírnými dobrodružstvími posádky válečné lodi Risonante, které se staly předlohou k televiznímu seriálu. Ctitelé žánru fantasy a zvláště fanoušci slovutné Písně ledu a ohně od George R. R. Martina by si bezesporu neměli nechat ujít autorovu pentalogii Mince a dýka, kterou nakladatelství Euromedia Group v edici Laser právě završila závěrečným svazkem Pavoučí válka. Pokud totiž sháníte kvalitní fantasy, se kterou byste si ukrátili nekonečné čekání na slibovaný šestý svazek Martinovy Písně, těžko byste našli něco vhodnějšího. My vám nyní přinášíme ukázku z posledního svazku této skvělé série…

Pavouci-valka-obalka

Daniel Abraham: Pavoučí válka

vázaná, překlad Daniela Orlando, 392 stran, 399 Kč

Geder Palliako, lord regent, pokračuje ve velké válce, která zachvátila celý svět. Před prastarým kněžským řádem a dračí zbraní kapituluje jeden národ za druhým. Geder jde od vítězství k vítězství, ale konečný triumf se mu vzdaluje jako přelud v poušti. Rozkol a vzpoura začínají podrývat základy říše a hrozí, že slavné dobyvatelské tažení se zvrhne do nekončícího boje všech proti všem.

Cithrin bel Sarcour, Marcus Wester a Clara Kalliam se ve městě obklopeném ze všech stran armádami potýkají s nemožným úkolem nastolit ve světě trvalý mír. K dispozici mají: zrádce v nejvyšších kruzích říšské armády, posledního přeživšího zástupce dračí říše a finanční projekt, který je buď převratnou novinkou, nebo největším podvodem v dějinách.

Ukázka z knihy:

Euromedia-Laser-logo

1 753 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.