Ocenění

Petr Heteša rozehraje krutou Ruskou ruletu

Autor | Aktuality | Pátek 18 března 2011 9.00

„Je tam hodně mrtvol. Ale to je způsobeno hlavně tím, že převážná část děje se odehrává v márnici.“ A kdo by se tomu divil, v drsných románech zasloužilého kyberpunkera Petra Heteši není o krvavou akci nouze. Nakladatelství Brokilon se co nevidět chystá publikovat jako v posledních časech každý rok  jeho nový román. Předchozí tituly Démoni jsou věční a Nevermore Baltimore se rozhodně dočkaly kladné odezvy a není proč se obávat, že by to v případě Ruské rulety bylo jiné. Nakladatel Robert Pilch měl v případě spolupráce s autorem, v němž se dlouhá léta skrýval pořádný potenciál, rozhodně šťastnou ruku a podle jeho slov má už teď hned několik jeho nových románů na posouzení. Zdá se tedy, že se Heteša po mnoha letech zdánlivé nečinnosti pořádně rozjel…

Petr Heteša: Ruská ruleta (brož., obálka Juraj Maxon, 417 stran, 278 Kč, vychází 31. 3. 2011)

Krematorium Danilovského hřbitova v Moskvě je vybaveno špičkovou francouzskou technologií, ovšem přesto – jak se brzy ukáže – nezvládne spálit úplně všechno a úplně každého.

Řediteli Igoru Chomskému moc nesedí počty. Sem tam nějaké to tělo chybí, sem tam přebývá. A jak naznačují dramatické události vršící se jedna na druhou, dokonce to vypadá, že dalším přebývajícím tělem by se klidně mohlo stát jeho vlastní.

Problém ovšem nespočívá jen v nesouhlasících márničních počtech, ale také ve dvou absolutně identických soškách z doby 200 let před naším letopočtem, z nichž každá byla nalezena na opačném konci zeměkoule. Dva nesouvisející světy dvou nesouvisejících starověkých civilizací se společnými znaky.

Nalezení souvislosti mezi největší archeologickou záhadou a márnicí Danilovského hřbitova pak je odměnou pro každého otrlého čtenáře, který vydrží knihu dočíst až do konce.

Samostatný román.

799 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.