Ocenění

Pomníky zimy vycházejí na prahu léta… (ukázka)

Autor | Aktuality | Pátek 19 května 2017 21.10

Začátky spolupráce autorské dvojice Jan Hlávka a Jana Vybíralová jsou spojeny s časopisem Pevnost, v jehož edici společně debutovali vřele přijatým fantasy románem Dračice (2010), aby se posléze už na stránkách samotného časopisu spokojili pouze s kratšími pracemi Ztracená minulost (2011) a Stav nouze (2013). Ovšem na tak ambiciózní a v rámci domácí fantastiky jen zřídka se objevující mohutný projekt jako série Algor byla časopisecká edice přirozeně malá, a tak přišlo na řadu nakladatelství Brokilon. Spolu s úvodním dílem Mráz a hry (2013) se navíc zrodila edice Evropská space opera. Následoval román Tenký led (2014) a po dlouhých letech netrpělivého čekání přicházejí Pomníky zimy (2017), do kterých se na webu XB-1 můžete začíst už teď…

Pomniky-zimy-obalka

Jan Hlávka & Jana Vybíralová: Pomníky zimy

brožovaná, obálka Florent Llamas, 652 stran, 398 Kč

Plán menabaranského premiéra Avriana Danna vyšel. Viridianský král byl podveden a císař Andrej Korwarian utrpěl těžkou ztrátu. Zatímco se zlomený Georg Talminis vrací domů, algorský císař začíná plánovat záchrannou akci i odplatu. Ani ředitel viridianské tajné služby Michail Petrov nehodlá stát stranou. Na Menabaranu s hrstkou spojenců rozbíhá špionážní akci s dobře ukrytými osobními motivy, při které se nezastaví před ničím.

Také situace ve vládě Avriana Danna se vyhrocuje. Ne všichni jsou spokojeni se směrem, kterým se nový premiér ubírá, navíc mnozí jeho spojenci tiše osnovají vlastní plány. A sestry Vanbergovy s Darrenem Iversonem vyrážejí z Newellu na výpravu za pokladem, která je zavede hluboko do vesmíru, až na místo, kam se rozhodně dostat nechtěli. O to těžší bude najít cestu zpět – nebo alespoň přežít.

Dávné pomníky skrývají v ledových útrobách mnohá tajemství. Některá jsou však stále živá, a i po stovkách let smrtelně nebezpečná.

Ukázka z knihy:

brokilon_logo

1 571 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 1 »

  1. Komentáře by Kim — 20.5.2017 @ 8.29

    Nejlepší zpráva za dva roky

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.