Ocenění

Poslední ročník PragoFFestu je tu! (pozvánka)

Autor | Aktuality | Úterý 29 ledna 2019 15.45

23. ročník největšího pražského festivalu popkultury proběhne od 31. ledna do 3. února 2019. Modrá škola (Praha Háje) naposledy přivítá fanoušky sci-fi, fantasy a hororu v hrách, filmech, seriálech, anime, comicsech, knihách, kostýmech. Připraveno je pro ně okolo pěti set pořadů. Hráči si užijí několik desítek konzolí a počítačů s videohrami, šedesát stolů s deskovými a karetními hrami…

reklama_pgf19

Návštěvníci čtyřdenního festivalu si mohou zahrát pestrý výběr her – od videoher přes hudební, taneční, deskové, karetní, miniatur až po hry na hrdiny. Čeká je prezentace novinek, přednáškový program o videohrách, besedy s osobnostmi videoherní scény i turnaje o ceny. Pro fanoušky sci-fi je připraven program o Star Wars a Star Treku, Doctoru Who a podobně. Program FutureCon se věnuje vědě, technice a lidstvu. Pro fanoušky fantasy je sestaven program s tématy Hra o trůny, Harry Potter, Pán prstenů a další. Zkrátka nepřijdou ani fanoušci hororu (upíři, zombie, vlkodlaci…) v Nightconu. Pro fanoušky asijských kultur a japonských kreslených fenoménů manga a anime je připraven program AsianStuff. PoníCon je o jiném animovaném fenoménu – seriálu My Little Pony. Válečné hry miniatur a víkendový program o nich lze najít v programu WarGameConu.

Program Knihovna je připraven ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze. Mezi hosty se objeví čeští spisovatelé a spisovatelky fantastiky, letos v nebývalém počtu a s velkou autogramiádou. ComicsCon je určen pro příznivce komiksů. Ve speciálním programu lze najít stánek MatFyz s matematikou a fyzikou podanou zábavným způsobem, možnost zkusit dabing, prohlédnout si kostýmy nejen Star Wars a Fallout, sledovat soutěž kostýmů PragoCosplay, nakoupit u řady tematicky orientovaných prodejců.

Vstupné od 200 Kč za čtvrteční večer až po 1000 Kč za celý festival. Doprava metrem C na konečnou Háje. Šatna. Pestré občerstvení za rozumné ceny. Další informace o programu a službách naleznete na stránkách www.pragoffest.cz.

banner_pgf19_468x60

PragoFFest vznikl v roce 2010 rozšířením tradičního Pragoconu (od 1997) o bohatý videoherní program a zajištěním lepší organizace a služeb. Festival pořádá neziskový spolek SFK Avalon, pořadatel série FFestivalů, ve spolupráci s fanouškovskými komunitami a kluby, ale i s profesionálními partnery. PragoFFest 2018 navštívilo okolo 1800 fanoušků a hráčů.

1 187 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 2 »

  1. Komentáře by Jana Dvořáčková — 29.1.2019 @ 19.42

    Poslední? A co bude dál?

  2. Komentáře by Martin Šust — 30.1.2019 @ 10.38

    Poslední se současnými organizátory, co bude dál, to uvidíme za rok…

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.