Ocenění

Pozvánka na Minicon/Knížkon

Autor | Aktuality | Pondělí 5 listopadu 2012 7.30

Říká se, že dobří holubi se vracejí. A podobnou vlastnost má i každoroční Minicon. Klub Julese Vernea, nakladatelství Straky na vrbě a Městská knihovna Praha vás zvou na 29. ročník Miniconu a 6. ročník Knížkonu, který se koná v sobotu 17. 11. 2012 v Malém sále Městské knihovny (Mariánské náměstí, Praha 1). Letos se bude populární akce věnovat tématu alternativní historie. Vedle několika zajímavých odborných přednášek (Ivana Čornejová, Jan Drnek, Tomáš Bandžuch, dr. Jan Dobrylovský a Jan Zenkl) dojde i na očekávané vyhlášení výsledků literární soutěže Žoldnéři fantasie (a snad i na křest nově vydaných knih nakladatelství Straky na vrbě). Na závěr pak spisovatel František Novotný představí svůj nový knižní projekt Křižník Thor.

Program:

10 – 11 hod. – doc. Ivana Čornejová (spoluautorka knihy Co kdyby to dopadlo jinak): Je historie poznatelná, nebo jsou minulé doby pouhým virtuálním prostorem?

11 – 12 hod. – Jan Drnek (autor knih Žáby v mlíku a Žába a škorpion): Alternativa a predestinace (máme možnost volit volby mezi alternativními světy, nebo podléhá naše volba předurčení jakési skutečné historie?)

12 – 13 hod. – Michael Bronec: Vyhlášení výsledků soutěže Žoldnéři fantasie. (+křest knih: Dračí zloději od Jany Rečkové a Běsné město od Dany Ruskové, pokud je tiskárna stihne)

13 – 14 hod. – Tomáš Bandžuch (autor knihy Ve službách republiky): Jak na jiné dějiny. Lákadla a úskalí vytváření alternativní historie.

14 – 15 hod. – dr. Jan Dobrylovský (autor knihy Země a Impérium): Alternativní historie z pohledu současné fyziky.

15 – 16 hod. – Jan Zenkl (autor knihy Konflikt): Alternativní historie a dnešek

16 – 17 hod. – František Novotný (autor knihy Dlouhý den Valhaly) bude mluvit o své nové knize Křižník Thor

Knihovna je otevřena od 9,30 hod. Nově pokřtěné i jiné knihy půjde zakoupit u stánku Strak na vrbě.

574 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.