Ocenění

PragoFFest – 22 ročník festivalu popkultury

Autor | Aktuality | Sobota 27 ledna 2018 10.00

Modrá škola (Praha Háje) opět přivítá fanoušky sci-fi, fantasy a hororu v hrách, filmech, seriálech, anime, comicsech, knihách, kostýmech. Připraveno je pro ně přes 550 pořadů. Hráči si užijí několik desítek konzolí a počítačů s videohrami, 40 stolů s deskovými a karetními hrami. Největší pražský festival popkultury proběhne od 1. do 6. února 2018 a bude tedy o dva dny delší než v minulém roce. Návštěvníci šestidenního festivalu si mohou zahrát pestrý výběr her – od videoher přes hudební, taneční, deskové, karetní, miniatur až po hry na hrdiny. Čeká je prezentace novinek, přednáškový program o videohrách, besedy s osobnostmi videoherní scény i turnaje o ceny. Pro fanoušky sci-fi je připraven program o Star Wars a Star Treku, Doctoru Who a podobně. Program FutureCon je věnován vědě, technice a lidstvu.

plakat_gff18

Pro fanoušky fantasy je sestaven program s tématy Hra o trůny, Harry Potter, Pán prstenů a další. Zkrátka nepřijdou ani fanoušci hororu (upíři, zombie, vlkodlaci…) v Nightconu. Pro fanoušky asijských kultur a japonských kreslených fenoménů manga a anime je připraven program AsianStuff. PoníCon je o jiném animovaném fenoménu – seriálu My Little Pony. Válečné hry miniatur a víkendový program o nich lze najít v programu WarGameConu. Program Knihovna je připraven ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze. Mezi hosty se objeví čeští spisovatelé a spisovatelky fantastiky. ComicsCon je pořádán pro příznivce komiksů. Ve speciálním programu lze najít stánek MatFyz s matematikou a fyzikou podanou zábavným způsobem, šermířský workshop, možnost zkusit dabing, zahrát si v simulátoru Star Trek můstku Artemis, vyzkoušet japonské šachy Shogi, prohlédnout si kostýmy nejen Star Wars, nakoupit u řady tematicky orientovaných prodejců.

Vstupné od 150 Kč za čtvrteční večer až po 1350 Kč za celý festival. Doprava metrem C na konečnou Háje. Parkování zdarma na velkém volném parkovišti. Šatna. Levné občerstvení. Možnost ubytování ve spacáku.

logo_pragoffest_napis

1 178 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.