Ocenění

Přilétá Vrána, osudový komiks ve své konečné, rozšířené podobě.

Autor | Aktuality | Pondělí 26 března 2012 7.30

Nakladatelství Comics Centrum je takový spící leviatan domácí komiksové scény. Publikuje jen čas od času a zejména v posledních letech věnuje svým knihám maximální péči, což sice čtenáře velmi těší, ovšem na druhou stranu také přispívá ke zvyšujícímu se počtu netrpělivých dotazů především v případě dotiskových řad Hellboy a Sin City, ale i u nových dílů u nás ještě ne tak zavedených sérií (kupříkladu Zámek a klíč či Ú. P. V O.). Snad se i fanoušci těchto sérií v blízké budoucnosti dočkají, Comics Centrum totiž po dlouhých přípravách dokončilo jednu ze svých nejlepších lahůdek – konečné a hlavně rozšířené vydání slavného románu v obrazech Vrána, jež je stěžejním autorským dílem Jamese O’Barra a zároveň niterným dílem s osudovým autobiografickým pozadím, které jen málokoho nechá chladným…

James O’Barr: Vrána

vázaná/brožovaná, obálka James O’Barr, překlad Dana Krejčová, 272 stran, 649 Kč / 399 Kč, vychází 16. 4. 2012

James O‘Barr vytvořil přetavením utrpení a bolesti osobní tragédie do kreseb Vránu. Silně očistný příběh Erika – který se navrátil ze záhrobí, aby se pomstil pouličnímu gangu za svoji smrt a smrt své snoubenky – zaujal čtenáře po celém světě. Věhlas získal díky filmové adaptaci, při jejímž natáčení nešťastnou náhodou zemřel herec Brandon Lee. Nyní tento román v obrazech vychází konečně kompletní v rozšířené verzi, tak jak ho původně autor zamýšlel.

Kniha obsahuje:

– třicet stran nikdy nezveřejněných kreseb včetně nového závěru „Jiskrný kůň“ a emotivní pasáže „O vánocích v srpnu“

– novou předmluvu od Jamese O’Barra

– ztracené pasáže zrekonstruované za použití původních výtvarných technik

Tohle je Vrána, jak jste ji ještě neviděli — neuvěřitelnou pouť anděla pomsty a zároveň oslavu opravdové lásky… konečně tak krutou, inteligentní a zároveň nezapomenutelnou, takovou jaká byla původně zamýšlena.

Ukázku z chystaného díla najdete na stránkách nakladatele.


1 614 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.