Ocenění

Proč vzniká klub přátel XB-1?

Autor | Aktuality | Čtvrtek 5 září 2013 8.30

Mnoho z čtenářů časopisu XB-1 a jeho internetových stránek jistě přemýšlelo o tom, co znamenají tajuplné informace na druhé titulní stránce několika posledních čísel, v nichž jsme vám nabízeli vstup do snad ještě tajuplnějšího Klubu… Jak jistě víte, tištěná verze časopisu XB-1 nakonec vycházet nepřestala, a to i přes informaci šéfredaktora v červnovém vydání. Podařilo se dát dohromady finance a personální posílení tak, aby časopis vycházel dál ve stejné formě jako doposud. Současná finanční situace umožní, aby XB-1 bez problémů vycházela do konce roku 2013. Ale aby mohl vycházet dále, musí se změnit to podstatné – finance. Nechceme ale XB-1 transformovat na další periodikum plné obrázků a bezduchých PR článků o nesmyslech – tolik peněz navíc zase potřeba není. Je potřeba pouze zvýšit počet předplatitelů a zlepšit distribuci a propagaci časopisu.

Jednou z cest, jak zvýšit objem financí plynoucích do časopisu, je samozřejmě marketing, zanedbávat dále nechceme ani provázání časopisu s webem a sociálními sítěmi. Rádi bychom však požádali o podporu také přímo vás, naše fanoušky, kteří se dosud marně dožadovali možnosti, jak svůj oblíbený časopis podpořit víc než jen předplatným. A právě proto vzniká Klub přátel XB-1, jehož internetové stránky najdete na adrese http://www.xb1fans.cz a jenž si klade za cíl shromáždit čtenáře, jimž skutečně záleží na tom, aby časopis vycházel i nadále a dokonce se i zlepšoval. Pomoc nemusí být nutně jen a pouze finanční – může se jednat i o jakoukoliv práci pro časopis, kupříkladu pomoc při distribuci a propagaci – prostě cokoliv, co jednotlivé členy klubu napadne a co nám jakkoli pomůže. Řídíme se prostým heslem víc hlav víc ví a budeme vděční za jakoukoli rozumnou pomoc…

A proto všechny, kterým není lhostejná možnost definitivního zániku XB-1, žádáme, aby se přidali a pomohli. Nabízíme možnost pomoci nejen finančně, ale především svými nápady a prací. Za to se vám odvděčíme nejen dalším pokračováním časopisu XB-1, ale i přípravou různých propagačních předmětů a v neposlední řadě i pravidelně pořádaných akcí, zformováním komunity přátel se společným zájmem. Všem, kteří se už přihlásili a i těm, kdo se přihlásí, za přípravný výbor děkuje

Saša Rusevský

marketing@casopisxb1.cz

1 392 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 5 »

 1. Komentáře by Lamahe — 5.9.2013 @ 9.42

  poteší, keď je vidieť, že sa nápady z diskusie po ohlásení krízy v XB-1 menia na skutočnosť…

 2. Komentáře by idle — 5.9.2013 @ 11.01

  Tak jsem se upsala… a nevím pořád nic. 🙂

 3. Komentáře by Jana Dvořáčková — 5.9.2013 @ 17.23

  Já chci ten info leták, s nímž bych mohla oběhnout město.
  Kdybych si to uměla vytvořit tak, aby to vypadalo alespoň minimálně reprezentativně a nepůsobilo by to kýčovitě, už dávno běhám.
  Že budou potřeba prachy, resp. předplatitelé, bylo jasné od začátku.

 4. Komentáře by hseiner — 6.9.2013 @ 10.11

  Technická: Bylo by možné, aby se tenot článek posouval na vršek stránky, stejně jako to dělá aktuální číslo? (Tedy třeba přímo za článek o aktuálním čísle). Lidé, kteří se o klub začnou zajímat po přečtení papírového čísla, ho pak těžko budou hledat na nižších pozicích.

 5. Komentáře by Martin Sust — 6.9.2013 @ 10.17

  Nebylo. Musel by nahradit aktuální číslo. Klubu se ale budeme věnovat i nadále a až bude článků několik, vznikne samostatná rubrika.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.