Ocenění

Proklatý – návrat železného druida (preview)

Autor | Aktuality | Středa 31 října 2012 7.30

Atticus O’Sullivan, poslední žijící druid, se vrací ve druhém svazku nové edice Style, aby si to dle svého naturelu vyřídil s příliš oprsklými čarodějnicemi a dalšími drobnými nepříjemnostmi. Pokud jste si tohoto svérázného dlouhověkého Ira a jeho věrného vlkodava oblíbili, pak se už s podobně krátkým intervalem můžete těšit i na třetí svazek Kronik železného druida, nemluvě o drobném dobrodružství, které brzy zažije se zákeřným koboldem na stránkách nejmenovaného konkurenčního časopisu. Jak je vidět, ani stovky let zkušeností ho ještě nenaučily vyhýbat se různým problémům tak dokonale, jak by si on sám možná ve skrytu duše přál. Což je naopak štěstí pro ty, co se už nemůžou dočkat, jak se vymotá z další pekelné šlamastyky, do které proti své vůli zas a znovu padá.

Kevin Hearne: Proklatý (Kroniky železného druida, svazek druhý)

brožovaná, překlad Roman Tilcer, obálka Gene Molicca, 288 stran, 279 Kč

Attiku O’Sullivanovi, poslednímu druidovi, jsou čarodějnice celkem ukradené. Přesto se chce k místnímu konventu zachovat hezky a podepsat vzájemně výhodnou dohodu o neútočení, ale v tom se počet čarodějnic v arizonském Tempe přes noc zčtyřnásobí. A nové přírůstky nejsou jen špatné, jsou to pořádné mrchy s temnou nacistickou minulostí.

Na místních středoškolácích si pochutnává padlý anděl, z Vegas táhne tlupa Bakchantek se zvláštním druhem smrtící dekadence a o Attikovu pozornost se pokouší rajcovní keltská bohyně ohně, takže na lovení čarodějnic si hledá čas jen horko těžko. I tak ale hodlá s pomocí upířího právníka, kouzelného meče a sousedova ručního protitankového granátometu vyčistit celé město a dát ježibabám jasně najevo, že s tímhle druidem se do křížku pouštět neměly.

1 043 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 2 »

  1. Komentáře by Martin — 31.10.2012 @ 18.49

    Jednička se mi dost líbila a jsem zvědavý na další díl. Anotace zní dost slibně.

  2. Komentáře by filtr — 1.11.2012 @ 10.33

    zatím mám načtený první tři díly a začátek čtvrtýho (v angličtině) a mám dojem, že kvalita je stále na vzestupu… oproti jedničce přibývá i humoru, ale to vnímám jako plus

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.