Ocenění

Prožijte si v kinech pořádnou Noc hrůzy!

Autor | Aktuality | Pátek 3 června 2011 8.00

Charley Brewster je mladý student, má krásnou přítelkyni, žije s matkou v domku na kraji města a jedinou jeho starostí je ráno včas vstát, aby stihl začátek vyučování. Idylka se ale změní v horor ve chvíli, kdy se do vedlejšího domu nastěhuje nový soused – elegán v nejlepších letech jménem Jerry. Kolem na první pohled fajn člověka se však děje řada podivných věcí, kterých si, zdá se, krom Charleyho a jeho nejlepšího kamaráda Eda nikdo nevšímá. A proto, když vyjde najevo, že je Jerry ve skutečnosti upír, rozhodnou se ho poslat šupem přímo do pekla.

Fright Night, neboli Noc hrůzy, je remake stejnojmenného filmu z roku 1985. Pakliže jste původní snímek viděli, víte (pokud ne, dozvíte se nyní), že Jerry skutečně není řadový občan, nýbrž zástupce poněkud mrtvější, krev sající životní formy a Charley si na pomoc s jeho likvidací přizval slavného moderátora a představitele hlavní role v oblíbené hororové televizní show, Petera Vincenta, kterého si v podání Roddyho McDowalla zkrátka nešlo neoblíbit. Veskrze jde o příjemnou hororovou komedii, jež dostala několik ocenění a dočkala se po čtyřech letech pokračování, které má sice také co nabídnout, ale zase už ne tolik jako jednička.

Za remakem stojí Craig Gillespie, režisér nepříliš zdařilé komedie Pan tělocvikář (2007), o poznání lepšího počinu, nazvaného Lars a jeho vážná známost (2007) a spoluautor dvou televizních seriálů. Jeho jméno na plakátech vzbuzuje spíše rozpaky, trailer však vypadá docela nadějně, rozhodně je v něm patrná pěkně temná atmosféra, v jejímž duchu se Noc hrůzy (2011) podle všeho ponese. Absence humoru se ale bát nemusíte, minimálně na pár smích vyvolávajících hlášek dojde určitě.

Příběh se podle nástinu na oficiálních stránkách bude až na několik změn držet originálu a herecké obsazení, jemuž jasně vévodí duo Anton Yelchin (mladý Kyle Reese z posledního Terminátora) a „londýnský gangster“ Colin Farrel slibuje mnohé. „Evil“ Eda si zahraje Christopher Mintz-Plasse, Charleyho přítelkyni Amy pohledná Imogen Pootsová, paní Brewsterovou Toni Colletteová a mladší a očividně mnohem šílenější verzi Petera Vincenta David Tennant, známý jako hrdina seriálu Pán času (Doctor Who).

Film se momentálně nachází ve stádiu postprodukce.

Světovou premiéru bude mít 19. srpna 2011.

404 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.