Ocenění

X-Men: První třída aneb Zelenáči zasahují…

Autor | Aktuality | Úterý 21 června 2011 11.30

X-Meni jsou u nás dobře známí nejen díky filmové trilogii, která jako jedna z prvních ukázala, že i komiks z Marvelu může fungovat jako moderní velkofilm, ale i celou řadou komiksů, ať už z řady Komiksových legend, z časopisu Marvel Heroes, nebo z novodobého zpracování New X-Men geniálního scenáristy Granta Morrisona. Ovšem s příchodem nového filmu přichází i nová komiksová řada X-Men: První třída, v níž se už podle názvu podíváme do samých začátků Xavierovy školy pro mutanty a na první třídu zelenáčů ve složení Cyclops, Iceman, Beast, Marvel Girl a Angel, které známe jako ostřílené borce chránící školu budoucnosti. Film se rozhodně povedl a brázdí vody našich kin už delší dobu, teď uvidíme, jestli i komiks od u nás neznámých jmen dokáže být stejně zábavný…

X-Men: První třída: Nejsvětlejší zítřek (X-Men: First Class 1: Tomorrow’s Brightest)
Roger Cruz, Jeff Parker
brožovaná, překlad: Jaroslava Kočová, 192 stran, 499 Kč, vychází 7.7.2011

V současnosti je Xavierova škola pro nadanou mládež vzkvétající institucí, kde se nová generace mutantů učí používat své super-schopnosti. Nezkušení mutanti zde studují pod vedením skupiny ostřílených veteránů, kteří navíc školu chrání před hrozbami a zákeřnými útoky, pramenícími ze všeobecně rozšířené předpojatosti vůči mutantům. Tito X-Meni jsou dnes světoznámým týmem hrdinských zachránců – ale svého času to také byli jen nezkušení zelenáči, kteří studovali na Xavierově výběrové škole. Těchto prvních pět studentů – Cyclops, Iceman, Beast, Marvel Girl a Angel – vyšlapalo cestu všem těm, kteří měli přijít po nich. Byli první třídou X-Menů!
Je to již více než čtyřicet let, co Stan Lee a Jack Kirby obohatili komiksový Marvel Universe o jedinečnou partu pubertálních super-hrdinů, kteří silně kontrastovali s již zavedenými týmy drsných super-bojovníků. X-Meni nebojovali pouze proti super-padouchům: bojovali i s tím, jak se naučit ovládat své super-schopnosti. V komiksu X-Men: První třída odkrývá scenárista Jeff Parker v celkem osmi kratších příbězích minulost této mladé nezkušené pětice, která se postupně vypracuje na legendární X-Meny. Sbírka X-Men: První třída nejenže předkládá několik klasických příběhů, ale zkoumá též povahy a osobnosti ukryté pod futuristickými kombinézami a maskami a vrhá zcela nové a zcela uchvacující světlo na to, jak se z původně mladých a nezralých lidí staly ikony komiksového vesmíru Marvel.

Mrkněte i na galerii ukázek na stránkách BB/Artu.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=jlXm7FjRw5o

952 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.