Ocenění

Starfist – vesmírní mariňáci v akci

Autor | Aktuality | Pondělí 4 dubna 2011 12.45

Američtí veteráni zocelení bojem se ve výslužbě podle všeho dost často nudí, a tak není divu, že se mnozí z nich chopí klávesnice a píšou. Bývají to paměti, válečné romány, detektivky a vcelku překvapivě i dost science fiction. Důkazem je ostatně i nová série na českém trhu Starfist, kterou co nevidět uvede nakladatelství Brokilon prvním dílem nazvaným příznačně První v boji. Obálka potěší oko snad každého vesmírného mariňáka, ústřední jednotka rychlého nasazení se v ní proplétá bujnou vegetací cizí planety, což nám dává dostatečně najevo, o co v téhle knize vlastně půjde. Tentokrát se podíváme na planetu Elneal obývanou různorodou sbírkou lidských kolonistů, přičemž bojovat se bude především proti pseudoarabské části obyvatelstva. David Sherman a Dan Cragg si podle všeho své čtenářské publikum našli, však má také Starfist v originále úctyhodných čtrnáct dílů plus jednu volně propojenou trilogii. Vzhledem k tomu, že i u nás je dostatečné množství ctitelů military science fiction, můžeme se v dalších letech těšit na příval neméně lákavých pokračování.

David Sherman/Dan Cragg: První v boji (cyklus Starfist, díl první)

brož., překlad Robert Čapek, obálka Jean Targete, cca 350 stran, 258 Kč, vychází 28. 4. 2011

Je 25. století, ale námořní pěchota pořád shání pár dobrých chlapů…

Sedmdesát pět světelných let od domova, v pekelné pustině na cizí planetě, zbaveni technické, letecké a zbraňové podpory a s vodou pouze na jeden den, čelil velitel Charlie Bass a jeho sedm mužů chmurné budoucnosti.

Na cestě do bezpečí je čekalo sto třicet šest kilometrů vyprahlým nezmapovaným územím a dva tisíce krvežíznivých divochů vybavených moderními zbraněmi, dychtivých zabíjet.

Jenže nepřítel nepočítal s válečným uměním mariňáka Charlieho Basse a se statečností těch několika dobrých chlapů, kteří by ho následovali kamkoli – i na smrt…

501 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.