Ocenění

Poslouchejte Mámu (filmové preview)

Autor | Aktuality | Úterý 16 října 2012 7.30

Jméno režiséra Guillerma del Tora je pojem. Natočil Bladea 2 (2002), skvěle zadaptoval Hellboye (2004), trefil se do černého s Faunovým labyrintem (2006), podílel se na scénáři k Hobitovi (2012), na příští rok chystá monster film Pacific Rim, pracuje na hororové videohře Insane… A produkuje. Občas i snímky začínajících tvůrců, kteří si pak mohou jeho jméno dát na plakáty a nalákat lidi do kina stejně, jako to nyní zkouší Španěl Andres Muschietti se svým hororem Mama, který bude mít premiéru 31. ledna 2012. S tím se hned zpočátku pojí zajímavá věc – jde totiž o celovečerní debut a zároveň o remake. Přesněji rozvedení čtyři roky starého kraťasu s povědomým názvem Máma, za kterým stojí, světe div se, nikdo jiný než Andres Muschietti. Věřme, že nedostal důvěru k vytvoření celovečerního filmu bezdůvodně…

Zvláště, když trailer k filmu Mama vypadá tak zatraceně dobře. Kostra příběhu je sice jako obvykle poměrně jednoduchá, ale mám takový pocit, že v tomhle typu filmu to nebude na škodu. Takže: manželský pár se ujme svých dvou neteří, které měly na vlastní pěst přežívat nějakých pět let uprostřed lesů, s čímž přichází řada komplikací. Vyjma problémového začleňování do civilizované společnosti třeba odhalení, že v divočině zřejmě nebyly tak úplně samy. A že to něco, co tam bylo s nimi, je chce zpátky. A vypadá to sakra děsivě.

Po tomhle by Lunetici text své stejnojmenné písničky zcela jistě upravili.

Co se hereckého obsazení týče, na žádná extra známá jména ani nemůže přijít řeč. I když taková Jessica Chanstain si poslední dobou brázdí cestu k docela zvučným projektům (zahrála si například v relativně čerstvé Zemi bez zákona) a příznivci Hry o trůny (2011) se mohou těšit na Nikolaje Coster-Waldaua, alias Jaimeho Lannistera. Vedle nich se potom objeví Daniel Kash, který se sice věnuje množství různých projektů, ale jeho poslední trochu význačnější rolí byl zřejmě vojín Spunkmeyer v Cameronových Vetřelcích (1986).

513 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.