Ocenění

Revelation 3D: Zpátky do Silent Hillu

Autor | Aktuality | Úterý 28 srpna 2012 7.25

Šest let starý Silent Hill režiséra Christopha Ganse mají mnozí za dosud nejlepší převedení videoherní značky na stříbrné plátno. Jde o adaptaci prvních tří dílů stejnojmenné série známých a oblíbených hororových titulů. Právě třetím se z většiny inspiruje (byť najdeme i prvky dalších) i Silent Hill: Revelation 3D, jenž vtrhne do kin 22. listopadu. Režie se tentokrát chopil a scénář napsal talentovaný Michael J. Bassett, jenž má na triku i příjemnou vyvražďovačku Pustina (2006) a především pak překvapení roku 2009 – temné fantasy na motivy Roberta E. Howarda Solomon Kane. Pracovat s hutnou atmosférou a hororovými prvky tedy umí a navíc se vrátí Sean Bean, který první díl kupodivu přežil s až neuvěřitelně zdravou kůží. Nyní už to ale tak lehké mít jistě nebude.

Zápletka působí docela jednoduše – Heather Masonovou od dětství sužují noční můry, jejichž význam odhalí, když její otec zmizí a ona je vtažena do podivného a děsivého světa, skrývajícího se za branami města Silent Hill. Není ovšem pochyb, že i v Revelation se dočkáme nějakého toho zásadního zvratu ke konci. Stačí se znovu odkázat na Seana Beana, jenž má ztvárnit jak tátu Heather Harryho Masona, tak znovu i Christophera Da Silvu z předešlého filmu. Že by čachrování s identitami? Rozhodně by v rámci daného univerza nešlo o nic nového. A zní to pravděpodobněji, než dvojrole. Na druhou stranu, mít v jednom záběru rovnou dva Seany – absolutní hodnocení v recenzích je zaručeno. I 3D by bylo odpuštěno.

Trailer si víceméně zachovává ducha prequelu. A… je v něm Pyramid Head.

V hlavní roli uvidíme Adelaide Clemensovou a jako její kamarád/přítel Vincent se představí Kit Harington (Jon Sníh ze Hry o trůny). Vedle nich se objeví i Radha Mitchellová a Deborah Kara Ungerová, přičemž především úloha prvně zmíněné může být minimálně zajímavá. Přece jen byla ústřední protagonistkou Silent Hillu (2006). No a nakonec ani jména Malcolma McDowella a Carrie-Anne Mossové určitě nejsou k zahození. Co myslíte vy? Zažere se nám tenhle počin pod kůži přinejmenším stejně, jako jeho nadmíru depresivní předchůdce?

1 164 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 2 »

  1. Komentáře by KeB — 28.8.2012 @ 15.26

    Evidentně se s autorem článku rozcházím v hodnocení filmu PUSTINA. Podle mě to byla blbost. Zato třeba MRTVá HLíDKA (2002) to bylo jiné kafe. Tenhle film vypadá velmi zajímavě… 🙂

  2. Komentáře by Martin Paytok — 28.8.2012 @ 18.57

    Já netvrdím, že to je kdovíjaký film, jen, že je příjemný. Jako oddychovka funguje dobře, přestože je děravý až hanba. Mrtvá hlídka je fajn, ale člověk ji nesmí přecenit. 

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.