Ocenění

Revelation 3D: Zpátky do Silent Hillu

Autor | Aktuality | Úterý 28 Srpen 2012 7.25

Šest let starý Silent Hill režiséra Christopha Ganse mají mnozí za dosud nejlepší převedení videoherní značky na stříbrné plátno. Jde o adaptaci prvních tří dílů stejnojmenné série známých a oblíbených hororových titulů. Právě třetím se z většiny inspiruje (byť najdeme i prvky dalších) i Silent Hill: Revelation 3D, jenž vtrhne do kin 22. listopadu. Režie se tentokrát chopil a scénář napsal talentovaný Michael J. Bassett, jenž má na triku i příjemnou vyvražďovačku Pustina (2006) a především pak překvapení roku 2009 – temné fantasy na motivy Roberta E. Howarda Solomon Kane. Pracovat s hutnou atmosférou a hororovými prvky tedy umí a navíc se vrátí Sean Bean, který první díl kupodivu přežil s až neuvěřitelně zdravou kůží. Nyní už to ale tak lehké mít jistě nebude.

Zápletka působí docela jednoduše – Heather Masonovou od dětství sužují noční můry, jejichž význam odhalí, když její otec zmizí a ona je vtažena do podivného a děsivého světa, skrývajícího se za branami města Silent Hill. Není ovšem pochyb, že i v Revelation se dočkáme nějakého toho zásadního zvratu ke konci. Stačí se znovu odkázat na Seana Beana, jenž má ztvárnit jak tátu Heather Harryho Masona, tak znovu i Christophera Da Silvu z předešlého filmu. Že by čachrování s identitami? Rozhodně by v rámci daného univerza nešlo o nic nového. A zní to pravděpodobněji, než dvojrole. Na druhou stranu, mít v jednom záběru rovnou dva Seany – absolutní hodnocení v recenzích je zaručeno. I 3D by bylo odpuštěno.

Trailer si víceméně zachovává ducha prequelu. A… je v něm Pyramid Head.

V hlavní roli uvidíme Adelaide Clemensovou a jako její kamarád/přítel Vincent se představí Kit Harington (Jon Sníh ze Hry o trůny). Vedle nich se objeví i Radha Mitchellová a Deborah Kara Ungerová, přičemž především úloha prvně zmíněné může být minimálně zajímavá. Přece jen byla ústřední protagonistkou Silent Hillu (2006). No a nakonec ani jména Malcolma McDowella a Carrie-Anne Mossové určitě nejsou k zahození. Co myslíte vy? Zažere se nám tenhle počin pod kůži přinejmenším stejně, jako jeho nadmíru depresivní předchůdce?

566 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 2 »

  1. Comment by KeB — 28.8.2012 @ 15.26

    Evidentně se s autorem článku rozcházím v hodnocení filmu PUSTINA. Podle mě to byla blbost. Zato třeba MRTVá HLíDKA (2002) to bylo jiné kafe. Tenhle film vypadá velmi zajímavě… :)

    Líbí/nelíbí: Thumb up 0 Thumb down 0

  2. Comment by Martin Paytok — 28.8.2012 @ 18.57

    Já netvrdím, že to je kdovíjaký film, jen, že je příjemný. Jako oddychovka funguje dobře, přestože je děravý až hanba. Mrtvá hlídka je fajn, ale člověk ji nesmí přecenit. 

    Líbí/nelíbí: Thumb up 0 Thumb down 0

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.