Ocenění

Robert Harris opět navštíví Otčinu (ukázka)

Autor | Aktuality | Pátek 16 listopadu 2012 7.30

Německo se stalo vítěznou mocností druhé světové války – to je oblíbený koncept alternativní historie, kterého se v roce 1992 s úspěchem znovu ujal anglický spisovatel Robert Harris. O dva roky později pak vzniklo stejnojmenné televizní zpracování s Rutgerem Hauerem v jedné z hlavních rolí. V českém překladu pak Otčina vyšla už v roce 1993 v na dnešní dobu více než slušném nákladu. Nyní nakladatelství Kniha Zlín chystá druhé české vydání v novém překladu Pavla Bakiče, jenž si v žánru buduje pověst jednoho z nejkvalitnějších překladatelů. U příležitosti oslav pětasedmdesátých narozenin milovaného Vůdce sledujeme detektivní vyšetřování v kulisách nacistického Německa, jehož výsledek může značnou měrou zkalit vlasteneckou hrdost německého lidu…

Robert Harris: Otčina

vázaná, překlad Pavel Bakič, 400 stran, 389 Kč, vychází 16. listopadu 2012

Napínavý román, známý také díky stejnojmenné filmové adaptaci, se odehrává v imaginárním historickém panoramatu, ve kterém je Německo vítězem druhé světové války a chystá se na oslavu 75. narozenin Adolfa Hitlera.

Berlín na jaře 1964. Xavier March je detektiv, jakých už jsme poznali desítky, jeden z těch, kteří to přehánějí s pitím i s prací, kteří špatně spí a po rozvodu žijí už léta sami a kteří s cigaretou v koutku úst cedí kousavé průpovídky. Jeden podstatný rozdíl by tu ale byl: March se pyšní titulem Sturmbannführera SS, nacistické Německo ovládá celou Evropu a tajemství, kterému je vyšetřovatel na stopě, by mohlo ošklivě zkalit oslavu Vůdcových pětasedmdesátin.

876 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 3 »

 1. Komentáře by KeB — 16.11.2012 @ 9.52

  Já si dovolím dodat link ke zmiňovanému filmu zde: http://www.csfd.cz/film/13177-otcina/ s poznámkou, že na youtube.com na českém kanále se dal ještě asi před 3/4 rokem shlédnout.
  Jinak moc pěkná obálka 🙂

 2. Komentáře by Roman Štědronský — 17.11.2012 @ 17.12

  Řekl bych, že obálka je přímo geniální.

 3. Komentáře by Martin Sust — 17.11.2012 @ 18.41

  Je to kniha hodná pozornosti. Snad potěší i přidání krátké ukázky…

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.