Ocenění

RoboCop se se opět vydá strážit ulice Detroitu

Autor | Aktuality | Úterý 18 září 2012 7.45

Protože doba remakům přeje, nebo si to filmová studia alespoň myslí, nevyhne se tomu svému ani kyborgizovaný strážce pořádku RoboCop, jehož mohli návštěvníci kin poprvé vidět už v roce 1987. Po výborném Verhoevenově snímku jsme se dočkali dvou pokračování, z nichž bylo jedno tragičtější než druhé a v jejich duchu se nesoucího televizního seriálu. Brazilský režisér José Padilha (Elitní jednotka z roku 2007) se však robotického policajta pokusí patřičně resuscitovat. Jak se mu to povede, se dozvíme až 9. srpna 2013, ale pokud se dílo ponese v duchu originálu (scénář tomu ostatně nahrává), nemuselo by to dopadnout úplně nejhůř. Prostor pro obavy tu ale je i přes tvůrčí schopnosti režiséra, koneckonců science fiction dosud nebylo jeho parketou.

Jak už jsem zmínil, příběhově jde v podstatě o to samé jako v původním filmu. Podíváme se do roku 2028, kdy mezinárodní korporace OmniCorp tvoří špičku mezi společnostmi zabývajícími se robotikou. Jejich produkty vyhrávají války a teď se je snaží dostat i na domácí půdu. Na druhé straně je tady detroitský policista Alex Murphy, který se snaží boj se zločinem vést, jak nejlépe umí. Než je při vykonávání služby těžce raněn a OmniCorp mu (samozřejmě z čistě nesobeckých důvodů) zachrání život zapojením jeho těla do svého nejpokročilejšího vynálezu a udělá z něj, no, RoboCopa. Zpátky v ulicích tak může Alex bojovat s kriminalitou ještě efektivněji, jenže časem zatouží po něčem víc…

Zatím je venku pouze tohle promo.

Herecké obsazení působí hodně zajímavě. Hlavního hrdinu si tedy sice zahraje méně známý Joel Kinnaman, ale v dalších rolích uvidíme Garyho Oldmana, Samuela L. Jacksona, Jackieho Earla Haleyho nebo Michaela Keatona. Zatím nepotvrzený je pak i Clive Owen. Mimochodem, nikde není ani zmínka o 3D. Ne, že by na to nebylo moc brzo, ale třeba, třeba se začíná blýskat na lepší časy.

437 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.