Ocenění

Dobře si rozmysli, co si přeješ… (ukázka)

Autor | Aktuality | Úterý 1 srpna 2017 21.55

Connie Willisovou jistě nemusíme čtenářům fantastiky dlouze představovat. V českém překladu už jí vyšly celosvětově oceňované romány I když půjdu roklí šeré smrti (Triton, 2003), … o psu nemluvě (Triton, 2012) a její patrně nejznámější Kniha posledního soudu (Triton, 2012). Záplava literárních ocenění se samozřejmě nevyhnula ani autorčině povídkové tvorbě, což jasně dokazuje sbírka Vnitřní záležitosti (Triton, 2013), v níž jsou shromážděny pouze kratší práce odměněné cenami Hugo či Nebula. Po kratší pauze se Connie Willisová vcelku překvapivě vrací na český trh díky nakladatelství Metafora se svým dosud posledním vydaným románem, v němž brilantně namíchala příběh, který spojuje to nejlepší z napínavé detektivky a romantické komedie…

Slysim-te-vsude-obalka

Connie Willisová: Slyším tě všude

vázaná, překlad Drahomíra Michnová, 504 stran, 499 Kč 

Svižně napsaný příběh od známé autorky Connie Willisové se odehrává se v blízké budoucnosti, kdy bude možné, k nepřetržité komunikaci a dostupnosti přes sociální sítě, i neustálému vylepšování technologií, podstoupit operativní zákrok, který propojí partnery tak, aby vnímali pocity a myšlenky druhého.

Právě to nabídne Briddey Flanniganové její přítel Trent namísto zásnubního prstenu. Briddey je nadšená, vždyť EED zákrok prohloubí jejich vzájemnou lásku a umožní jim dokonalé souznění. K zasnoubení má dojít po úspěšném navázání spojení po operaci. Briddey navíc doufá, že se tím konečně dostane z dosahu přílišné péče a starostlivosti své irské rodiny. Jenomže věci se nakonec nevyvinou přesně podle plánu. Po probuzení z narkózy čeká Briddey překvapení: k propojení sice došlo, ale zcela jinému, než předpokládala.

Od té chvíle se rozjíždí napínavý a vtipný příběh, který převrátí Briddeyin dosavadní život naruby a dovede ji k zásadnímu přehodnocení pohledu na lidi kolem sebe.

Ukázka z knihy:

metafora-logo

915 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 1 »

  1. Komentáře by idle — 1.8.2017 @ 22.17

    Connie Willis mám ráda, tak snad i tohle bude dobré. 🙂

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.