Ocenění

Rudovlasá čarodějka Moire se opět vrací…

Autor | Aktuality | Úterý 24 července 2012 8.15

Svéráznou dvojici čarodějů Moire a Desmonda znají čeští čtenáři díky časopisu Pevnost už od roku 2003, kdy se objevila první povídka této série z pera spisovatelky Petry Neomillnerové. Poprvé byly kratší příběhy cyklu Písně čarodějky vydány souhrnně ve sbírce Vlastní krev (Triton, 2006) a následně se čtenáři dočkali rovněž románů Nakažení (Fantom Print, 2007) a Hon na lišku (Epocha, 2011). Nakladatelství Epocha se nyní rozhodlo vydat kompletní kolekci všech osmi povídek série ve sbírce Rudovlasá – Cesta čarodějky, která by se měla objevit na knižních pultech na přelomu srpna a září. Vedle povídek z Vlastní krve a Pevnosti se zde objeví i jedna zbrusu nová práce a kniha se navíc dočkala opravdu překrásné obálky skvělého Romana Kýbuse.

Petra Neomillnerová: Rudovlasá – Cesta čarodějky

brožovaná, obálka Roman Kýbus, vydá nakladatelství Epocha na přelomu sprna a září

Kompletní kolekce povídek o Moire a Desmondovi, z nichž většina je podle vnitřní chronologie zasazena mezi první a druhý díl trilogie Písně čarodějky.

Soubor osmi povídek o dvojici čarodějů Moire a Desmondovi. Provázíme je od okamžiku seznámení, přes různé životní peripetie až po dobu, kdy se Moire stane představenou Bratrstva čarodějů. Přitom jsme svědky proměny lehkomyslné dívky v mocnou ženu, a kromě magických bojů, intrik a dobrodružství v hořkém a často nelítostném světě se v příbězích rozvíjí také milostný vztah hlavních hrdinů. Rozverné laškování „u každého dubu“, nevěry a hádky se nevyhýbají ani čarodějným milencům a Moire i její druh jsou v tomto ohledu více než lidští.

Obsah:

U každého dubu (Vlastní krev)

Hněv řeky (Pevnost 5/2003)

Čas, kdy klasy dozrají (Pevnost 1/2004)

Vlastní krev (Pevnost 9/2005)

Lístek cesmíny (Pevnost 12/2005)

Poslední pytlák (Pevnost 8/2008)

Kdo má viset, ten se neutopí (Pevnost 12/2010)

Věci z moře

1 092 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.