Ocenění

S Pádem vážky znovu do světa lidí s hmyzími schopnostmi

Autor | Aktuality | Pátek 12 října 2012 7.45

Románový debut Impérium černé a zlaté mladého britského spisovatele Adriana Tchaikovského s úspěchem odstartoval obsáhlou románovou sérii Stíny vědoucích (letos už se v originále chystá devátý díl, ačkoli série vychází teprve od roku 2008). Jde o dle mnohých patrně nejatraktivnější titul edice Zoner Fantazie, o to palčivější bylo pro české čtenáře dvouleté čekání na další díl. To už je však za námi a koncem října se můžeme těšit na další strhující příběh o světě lidí s hmyzími schopnostmi a vlastnostmi. Originálním obálkám Jona Sullivana u nás zdařile sekunduje nikdo jiný, než stoupající hvězda českého výtvarného nebe Roman Kýbus, čtivý román se tak skrývá v neméně poutavém obalu. Nezbývá než si přát, abychom se trojky dočkali s mnohem menším odstupem.

Adrian Tchaikovsky: Pád vážky

vázaná, překlad Filip Drlík, obálka Roman Kýbus, 576 stran, 349 Kč, vydává Zoner Press 29. října 2012

První útok Vos se i za cenu velkých ztrát podařilo odrazit, Impérium se však nevzdává. Vosí císař má smělé plány a rozhodl se podrobit si Nížiny úplně a jednou provždy. Jeho vojáci se nyní roztahují po celé zemi a v ohrožení již není pouze jedno město, ale všechny státy. Došlo na varovná slova šéfa broučí špionáže Stenwolda Makera… nastala válka.

V krvavých bojích se střetne magie prastarých vidoucích ras a moderních strojů ras vědoucích. A až na válečném poli se pozná, kdo je skutečný přítel a kdo zrádce a co všechno je schopná přestát skutečná láska. Národy Nížin jsou nuceny zapomenout na stará příkoří a spojit své síly. Ale je možné, aby Kudlanky bojovaly po boku nenáviděných Pavouků? Stenwoldovi přátelé umírají jeden po druhém, v ohrožení života je i jeho rodina – stárnoucí Brouk se tedy musí vyrovnat nejen se smrtícími útoky Vos, ale i se svým vlastním svědomím…

Ve druhém díle série Stíny vědoucích rozehrává Adrian Tchaikovsky strhující partii o lidské dobyvačnosti, lstivosti a odvaze. Lidé jeho románu nejsou obyčejní – díky prastarému vývoji si nesou různé hmyzí schopnosti a vlastnosti. Agresivní Vosy tedy dovedou ze svých rukou vysílat žihadla, elegantní Vážky mohou létat a záhadní můří lidé vidí výborně ve tmě. Díky tomuto neotřelému nápadu vznikla dobrodružná série, jež si získala tisíce čtenářů po celém světě.

611 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.