Ocenění

Richard Kadrey: Sandman Slim – další pořádná jízda?

Autor | Aktuality | Středa 30 března 2011 12.00

Dark fantasy je v kurzu a antihrdinové se těší přízni čtenářského publika už dlouho, Richard Kadrey dokázal obě tyto věci skvěle zkombinovat v knižní řadě, kde svého hrdinu vytáhne ze samotného Pekla a dá mu šanci na pomstu i rozhřešení. Jenže to nebude tak lehké, protože Peklo i Nebe mají s Jamese Starkem své vlastní plány, s nimiž se mu ani neobtěžují svěřit. Stark je tak v románu Sandman Slim jen na začátku dlouhé cesty. Původně plánovaná trilogie se po úspěchu rozšířila na šest dílů, ovšem ani to nemusí být konečná cifra. Pro někoho dobrá zpráva, pro někoho ne, každopádně jde o to si knihu přečíst a teprve poté se rozhodnout. Nakladatelství Polaris se pouští do další řady temné fantasy, v níž nebude nouze o akci a krev, což mají domácí čtenáři rádi. A při pohledu na Richarda Kadreyho vás možná napadne, že jestli je ta kniha alespoň zpoloviny tak charismatická jako sám autor, půjde o pořádně atraktivní čtení.

Kadrey, Richard: Sandman Slim

Váz., 264 str., obálka Chris McGrath, překlad Petr Caha, vyjde koncem dubna 2011

Život stojí za prd a pak umřete. Nebo, pokud jste James Stark, strávíte jedenáct let v pekle jako gladiátor v aréně, než se vám odtamtud podaří uprchnout, jen abyste se ocitli v pekle na zemi jménem Los Angels.

Nyní je tedy Stark zpátky a připravený na pomstu. Taky na rozhřešení a možná dokonce i lásku. Ale když mu hned jeho první zastávka vynese akorát protivnou mluvící hlavu, Stark začne mít podezření, že jeho cesta k rozhřešení a pomstě bude delší, než si představoval, a že nebe a peklo mají o jeho budoucnosti svoje vlastní představy.
Znovuzrození stojí za prd. A zachraňování světa je ještě horší.

Série má prozatím tři díly, původně mělo jít o trilogii, ovšem autor po úspěchu podepsal smlouvu na další tři knihy se Starkem v hlavní roli.


1 399 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.