Ocenění

Sbírka ctností postmoderních mágů (ukázka)

Autor | Aktuality | Středa 6 ledna 2016 13.50

Sbírka ctností od Petry Lukačovičové je – navzdory názvu – román, odehrávající se v našem postmoderním světě, konkrétně v Praze. Kniha je inspirovaná v českých končinách nepříliš známým  RPG Unknown Armies. V jeho kulisách se odehrávají i některé povídky ve sbornících z cyklu Hry s příběhem, vydanými taktéž v nakladatelství Mytágo. Ostatně proč by měla být magie omezena pouze na metání ohnivých koulí, otvírání mezidimenzionálních bran a velení nemrtvým hordám? Nachází se všude kolem nás, stačí se pozorně dívat. Synchronicita. Shoda okolností, která řetězově vede k neuvěřitelným koncům. Zdánlivě náhodná setkání, mající význam pro celý náš život. Sbírka ctností jasně dokazuje, že za nadpřirozenem není třeba chodit do fantasy světů. Mágové naší doby pracují s moderními symboly a snáz získávají moc právě díky vymoženostem naší civilizace.

sbirka_ctnosti_obalka

Petra Lukačovičová: Sbírka ctností

brožovaná, obálka Barbora Bujnochová, 280 stran, 249 Kč

Mluví na vás knihy? Uneslo vás UFO? Provozujete funkční vúdú rituály? Většina lidí vás bude považovat za neškodné šílence. Ale někteří začnou zjišťovat, zda opravdu nevládnete nějakou neobvyklou mocí.

Postmoderní mágové vypadají jako vysokoškolští profesoři, extravagantní tatéři i obyčejní bezdomovci. Zdržují se však ve společnosti, pro kterou není nic dost přitažené za vlasy a lidský život nemá větší hodnotu než počmáraná krabice od bot. Takový je svět podle hry Unknown Armies…

Ukázka z knihy:

mytago_logo

1 046 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.