Ocenění

Sesterstvo vám znovu poodhalí dějiny Duny (ukázka)

Autor | Aktuality | Čtvrtek 29 listopadu 2012 7.15

Velmistr žánru Frank Herbert psal šestici románů z prostředí Duny více než dvacet let. Jeho syn Brian se ve spolupráci s plodným spisovatelem Kevinem J. Andersonem činí v tomto směru mnohem víc. Od roku 1999 společně vydali trilogii Předehra k Duně, následovanou trilogií Historie Duny a dvojicí přímých pokračování původní Duny. Vedle několika kratších prací pak vyšel rovněž sborník Cesta k Duně a opomenout nesmíme ani plánovanou tetralogii Hrdinové Duny, která je však po dvou dílech odložena na dobu neurčitou. Místo toho se spisovatelský tandem vrhl do nové trilogie Školy Duny. Úvodní díl nám české nakladatelství Baronet už brzy nabídne pod názvem Sesterstvo Duny a v příštím roce se snad dočkáme Mentatů Duny. Pokud jste pokračování přišli na chuť, máte se na co těšit.

Kevin J. Anderson & Brian Herbert: Sesterstvo Duny

vázaná, překlad Dana Chodilová, obálka Steve Stone, 640 stran, 489 Kč

Uplynulo osm desetiletí od chvíle, kdy byl v bitvě o Corrin zničen poslední z myslících strojů, zapřisáhlých nepřátel lidstva, a kdy Fajkán Služebník převzal jméno Corrino a ustanovil se prvním imperátorem nové říše. Chystají se změny, které ovlivní budoucnost celého vesmíru.

Válečný hrdina Vorian Atreides se obrátil k politice a k impériu zády. Potomci Abulurda Harkonnena přísahali Vorovi pomstu a ve své nenávisti k němu nejsou sami…

Raquella Berto-Anirulová  coby první Ctihodná matka založila na Rossaku, planetě džunglí, benegesseritskou školu, v níž si ženy zdokonalují mysl i tělo, a začala budovat pověstné Sesterstvo. Následníci Aurelia Venporta a Normy Cenvy ovládají mocnou společnost, která s nasazením zmutovaných kormidelníků navádí vesmírné lodě zakřiveným prostorem. Gilbertus Albans, svěřenec nenáviděného robota Erasma, zřídil na planetě Lampadas školu, v níž učí lidi, jak se stát mentaty. Hnutí Služebníků, zavrhující jakoukoli formu „nebezpečných technologií“, vede Manford Torondo s pomocí oddaného mistra meče Anari Idaha. Jeho skupina táhne poznaným vesmírem a za podpory fanatických davů ničí všechno, co jí stojí v cestě.

Ti všichni se zapletou do sporu mezi rozumem a vírou. Všichni si budou muset zvolit stranu v nevyhnutelném křížovém tažení, které by mohlo navěky vyhladit lidský rod…

Využijte možnosti zajímavé slevy 30% v rámci předprodeje. Platí pouze do 4. prosince! 

Ukázka z knihy

1 181 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.