Ocenění

Severská mytologie dle Neila Gaimana… (ukázka)

Autor | Aktuality | Pátek 3 listopadu 2017 14.30

Neil Gaiman je bezesporu tvůrce, jenž si ze svého jména vybudoval díky obdivuhodně rozmanité tvorbě respektovanou obchodní značku. Jako komiksový scenárista proslul zejména svým snovým Sandmanem. Jako spisovatel uspěl romány NikdykdeAmeričtí bohové či Anansiho chlapci, ovšem zapomínat nesmíme ani na jeho příběhy pro mladší čtenáře, které zastupují neméně úspěšné knihy jako Hvězdný prachKoralina a Kniha hřbitova. Celá řada jeho prací se navíc dočkala neméně často zajímavých adaptací, ať už ve formě komiksu, televizního seriálu či filmu. Nedávno se s odvahou sobě vlastní pustil do literárního převyprávění proslulých severských mýtů a výsledkem se stala další úspěšná kniha, ze které vám nyní přinášíme ukázku…

Severska mytologie prebal 01.indd

Neil Gaiman: Severská mytologie

vázaná, překlad Viola Somogyi, obálka Neil Johnston, 256 stran, 298 Kč

Jak získal Thor své proslavené kladivo Mjölnir? Kolik světů spojuje vždyzelený jasan Yggdrasil? Kdo postavil zeď kolem Ásgardu a co bude následovat po konci světa zvaném Ragnarök? Severská mytologie převyprávěná Neilem Gaimanem nejenže odpovídá na všechny tyto otázky, ale navíc je váže do souvislého, obšírného vyprávění, v němž ožívají bohové i obři, medovina teče proudem, vlci mluví a jabloně rodí jablka nesmrtelnosti.

Naprosto nepostradatelná kniha pro všechny milovníky severských mýtů, seriálu Američtí bohové i tvorby Neila Gaimana obecně.

Ukázka z knihy:

argo-logo

2 680 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.