Ocenění

Srdce z ledu, vůle z oceli?! (ukázka)

Autor | Aktuality | Čtvrtek 13 srpna 2015 10.15

Co si budeme povídat, fantastickou literaturu začínají stále více ovládat ženy a to nejen autorky, ale především čtenářky. Právě ženy v této roli totiž v poslední době tvoří páteř knižního průmyslu a ve fantastice to platí snad dvojnásob. A tak se jim trh přizpůsobuje. Sklěnený trůn je toho důkazem. Autorka Sarah J. Maasová je mladá, talentovaná a půvabná a hrdinka její veleúspěšné fantasy série pro mládež je k tomu všemu ještě špičkově vytrénovaným zabijákem. Pokud byste ale čekali temnou fantasy, pak se raději ohlédněte jinde. Nelze tvrdit, že Skleněný trůn zaujme kompletní mladé ženské publikum, jisté je, že osmnáctiletou Celaene budete buď milovat, nebo vám šíleně poleze na nervy…

skleneny-trun

Sarah J. Maasová: Skleněný trůn

brožovaná, překlad Ivana Svobodová, 392 stran, 299 Kč

V temných a špinavých solných dolech Endovieru si doživotní trest odpykává osmnáctiletá dívka. Celaene byla od dětství trénovaná k jednomu jedinému úkolu – stát se tím nejlepším zabijákem na světě, rychlým, tichým, neodhalitelným a všehoschopným. Ale udělala chybu. Nechala se chytit.

Korunní princ jí nabídne poslední šanci: Svobodu výměnou za velkou oběť. Musí ho reprezentovat v turnaji, kde se proti sobě postaví 24 šampionů, těch nejlepších vrahů a zlodějů z celé země. Bude to boj na život a na smrt. Pokud zvítězí, bude volná. Ovšem její soupeři umírají nejen při soubojích, ale i za tajemných okolností – Celaene teď o svůj život bojuje nejen s nimi, ale i s něčím tajemným a děsivým, co se skrývá v pozadí.

Ukázka z knihy:

cooboo-logo

1 107 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 1 »

  1. Komentáře by idle — 13.8.2015 @ 11.07

    Hmmm, jo. Podle té ukázky si dokážu docela dobře představit, že by mi lezla na nervy. 🙂

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.