Ocenění

Sněhurka a myslivec – slavná pohádka naruby

Autor | Aktuality | Středa 18 května 2011 8.30

Ať už zní název jakkoli vtipně, Sněhurka a myslivec (v originále Snow White and the Huntsman) možná bude nemalým překvapením. Z původní pohádky zůstalo pramálo – Královna se chce zbavit krásné Sněhurky, nechá si zavolat (byť bychom „huntsman“ přeložili spíše jako lovec) myslivce a rozkáže mu, aby nenáviděnou osobu odvedl do lesa a postaral se o ni. Známé události však naberou jiný směr. Sněhurka s nejvyšší pravděpodobností vůbec nenarazí na sedm trpaslíků a vražedný myslivec ji dle očekávání nejenže nechá naživu, ale dokonce ji začne trénovat v bojovém umění, aby mohla vykonat svou pomstu.

Námět zní zajímavě, uvidíme, do jaké míry debutující režisér Rupert Sanders zvládne „epický příběh s výrazným gotickým nádechem“ rozvinout a ukočírovat. Našlápnuto má ale zatím dobře. V hlavních úlohách se objeví Kristen Steward, která už v několika snímcích dokázala, že hrát umí, jakožto Sněhurka, osvědčená Charlize Theron v roli zlé královny a do zeleného oblečku se nakonec navlékne Chris Hemsworth (původně se mluvilo o Viggu Mortensenovi, posléze Hughovi Jackmanovi). No, vypadá to, že v temném zpracování pohádky, nejlépe známé ve verzi bratří Grimmů, se nejspíš nemihne zrovna hajný Robátko, ale i tak nebudeme film předem zatracovat.

Studio Universal naplánovalo premiéru na prosinec příštího roku, ta ale byla posléze o šest měsíců odložena, takže Sněhurka a myslivec půjde do kin v létě roku 2012. Nečekejte přespříliš, ovšem ani nelomte rukama předem. Ke spadnutí do škatulky s nápisem druhé Stmívání má Sněhurka daleko, od kategorie příjemné popcornové zábavy naštěstí ne.

1 755 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.