Ocenění

Sonea se vrací v Trilogii Zrádkyň

Autor | Aktuality | Úterý 6 září 2011 11.00

Nakladatelství Zoner Press se na trh s fantasy uvedlo v roce 2008 právě fantasy romány australské autorky Trudi Canavanové a od té doby už stihli vydat kompletní dvě trilogie pod společnými názvy Trilogie o černém mágovi a Věk pěti. Na první z nich navazuje nová série nazvaná Trilogie Zrádkyň úvodním svazkem Vyslancova mise. V poměrně krátké době tak Zoner Press takřka dohnal autorku knižně publikující od roku 2001 (zbývá relativně samostatný román Čarodějův učedník a samozřejmě plánovaná pokračování nově zahájené trilogie). Ovšem Zoner Press má samozřejmě i jiné plány, což dokazují rozjeté série Sarah Rees Brennanové, Adriana Tchaikovskyho, Alexeje Pechova, Katie J. Taylerové, Ellen Schreiberové a samozřejmě i pozoruhodný český projekt Kroniky karmínových kamenů. Máte mezi nimi svého favorita?

Trudi Canavan: Sonea – Trilogie Zrádkyň: Vyslancova mise

vázaná, překlad Eva Chmurová, obálka Max Meinzold, 368 stran, 349 Kč, vyjde 20. září 2011

Sonea se vrací.

Jak se žije černé čarodějce několik let po bitvě, již vyhrála, ale v níž přišla skoro o všechno? Na napínavou Trilogii o černém mágovi navazuje neméně dobrodružná Trilogie Zrádkyň. Sonea rozhodně ještě neřekla své poslední slovo…

Život plný dobrodružství a hrdinských činů – přesně to očekává okolí od Lorkina, syna černé čarodějky Soney a Akkarina, bývalého nejvyššího lorda. Proto když se mladému čaroději naskytne příležitost stát se asistentem Dannyla, nového velvyslance Společenství čarodějů v Sachace, neváhá a o místo se uchází.

V zemi černých mágů mu však může hrozit a hrozí nebezpečí. Byli to totiž právě Sonea s Akkarinem, kteří porazili armádu sachakanských ichanů, kteří kdysi napadli Kyralii. Budou se chtít rodiny poražených mstít?

Sonea je bezmocná, protože jí jakožto černé čarodějce zákony nedovolují opustit Imardin. Rozhodne se alespoň pomoci Cerymu, svému příteli z dětství, který ji teď potřebuje víc než kdy dřív. V Imardinu řádí nebezpečný vrah, který zabíjí Zloděje a prokazatelně ovládá magii.

V prvním dílu Trilogie Zrádkyň rozehrává úspěšná australská spisovatelka Trudi Canavan příběh zrady a msty, moci a bezmoci, ale také loajality, která není a nemusí být samozřejmá. Zabývá se také tématem blízkých rodinných vztahů. Dědí se snad vina? A mají děti pykat za činy svých rodičů?

Australská spisovatelka Trudi Canavan patří mezi nejúspěšnější autory fantasy literatury posledních deseti let. Za svou tvorbu obdržela dvakrát cenu Aurealis, naposledy v roce 2009 za knihu Zrození čarodějky. Její fantasy příběhy se drží na vrcholcích žebříčků bestsellerů, byly přeloženy do mnoha jazyků a zaznamenaly nebývalý úspěch bezmála po celém světě.

 

1 031 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.