Ocenění

Souborné spisy H. P. Lovecrafta uzavírá Stín z času (ukázka)

Autor | Aktuality | Pátek 11 října 2013 7.15

Nakladatelství Albatros Plus konečně uzavírá souborné Spisy velmistra hrůzyplné literatury H. P. Lovecrafta čtvrtým svazkem nazvaným Stín z času. Sbírce vrcholných prací vévodí autorův román V horách šílenství, ovšem najdete v ní i neméně známé povídky Stín nad InnsmouthemVěc na prahu či Stín z času. Celý soubor pěti knih je díky vkusné úpravě rozhodně odpovídajícím ohlédnutím za tvorbou jednoho ze zakladatelů moderního hororu a nezbývá než doufat, že nejde o poslední titul věnovaný žánrové klasice, kterou pro nás nakladatelství Albatros připravilo. I v Lovecraftově tvorbě se dosud skrývá množství prací původně vydaných pod pseudonymem či cizími jmény…

H. P. Lovecraft: Stín z času. Příběhy a střípky z let 1931-1937

vázaná, překlad kolektiv, obálka a ilustrace František Štorm, 472 stran, 369 Kč, vychází 14. října

Čtvrtým svazkem Stín z času se v nakladatelství Plus uzavírá souborné vydání beletristických spisů jednoho ze zakladatelů moderní fantastické prózy H. P. Lovecrafta. Kniha obsahuje rozsáhlý román V horách šílenství a po něm následují významné povídky z posledního období, mimo jiné Stín nad Innsmouthem, Věc na prahu či Stín z času. Na prahu čtyřicítky se Lovecraftův život uklidnil a projasnil, přestože i nadále žil ve značné chudobě. Jako fascinující osobnost přetrvává ve svém díle dodnes.

Ukázka z knihy:

1 091 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 3 »

  1. Komentáře by Aleri — 11.10.2013 @ 15.03

    Od doby, co jsem kdesi četla, že Lovecraft vlastně ani nepsal a pouze „používal“ ghostwritery, mě nadšení z něj tak trochu přešlo. A to ani nevím, jestli je to pravda (ale tuším že to bylo na io9 a těm obvykle spíš věřím než nevěřím).

  2. Komentáře by Martin Sust — 11.10.2013 @ 19.02

    A nebylo tam náhodou, že HPL psal jako ghostwriter? Protože takových prací má ve své bibliografii dost…

  3. Komentáře by willis — 15.10.2013 @ 20.01

    a z čeho by je platil? byl rád že sem tam něco prodal. Ghostwritera si mohl dovolit tak Verne.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.