Ocenění

Spaste duše! Blíží se steampunkový Bitevník!

Autor | Aktuality | Středa 8 srpna 2012 7.45

Na západě frčí steampunk, o tom není sporu. Ročně tam vyjde množství steampunkových románů i sbírek a uspořádá se hned několik antologií, ať už retrospektivních či zcela nových. U nás to prozatím jen tak bublá a jednou z největších bublin je cyklus Mechanické století. Je blyštivá a lákavá, ale v duchu moderního steampunku nejde o nic pro hardcore fanoušky, tohle je prostě zábavné čtení pro co nejširší vrstvy čtenářů. A Triton to podle všeho chápe a servíruje nám jednu „mechanickou jednohubku“ za druhou. A nezůstane jen u toho, potrubní pošta donesla zprávu, že chystá rovněž populární cyklus Burton & Swinburne od Marka Hoddera. A znáte to, může jít jen o předzvěst věcí příštích a jen co se rozkoukáme, už se na nás bude valit přímo záplava ozubených koleček…

Cherie Priest: Bitevník (Mechanické století – kniha třetí)

brožovaná, překlad Zdeněk Uherčík, obálka Jon Foster, 344 stran, 299 Kč, vydá Triton v září

Mercy Lynchová pracuje ve vojenské nemocnici. Po smrti manžela v zajateckém táboře ji už ve Virginii nic nedrží, a proto se vydává najít svého zraněného otce, který se s ní touží setkat.

Cesta napříč kontinentem se mění v dobrodružné putování. Mercy postupně vystřídá vzducholoď, vlak i říční parník. Když dorazí do St. Louis, zjišťuje, že jediný vlak, který pokračuje dál, potáhne děsivá unionistická parní lokomotiva jménem Bitevník. Původně rychlá a klidná cesta se mění v boj o život poté, co je vlak přepaden hordou lupičů a později jižanskými vojáky.

Mercy by ráda viděla svého otce dřív, než zemře. Pokud však chce z vlaku vystoupit živá, musí překonat intriky Unie a útoky Konfederace.

Mechanické století u nás prozatím reprezentuje moderní steampunk se všemi jeho klady i zápory.

807 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 2 »

  1. Komentáře by Pipin — 8.8.2012 @ 10.39

    První část Burtona a Swinburna jsem četl a mohu vřele doporučit, další dva mi leží na poličce a nemůžou se dočkat…

  2. Komentáře by standa.e — 8.8.2012 @ 22.11

    Nejsem úplný fanda steampunku, první a třetí zde prezentovaná obálka je luxusní. Na tom Bitevníkovi i proto, že i samotným stylem malby jako by ladila s dobou…

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.