Ocenění

Staň se pilotem orbitálního bombardéru! (ukázka)

Autor | Aktuality | Čtvrtek 10 ledna 2013 8.05

Pokud správně počítáme, pak jsou dnes vydaní Konkurenti už čtyřiadvacátou česky vydanou knihou Sergeje Lukjaněnka, což je úctyhodné číslo, které by mu mohla většina z ostatních žánrových spisovatelů jenom závidět. Tentokrát se v jednom z nejnovějších autorových románů (vyšel v roce 2008) můžeme těšit na zajímavé literární zpracování v Rusku populární internetové hry Starquake. Navíc není důvod k obavám, že by se neustálý přísun Lukjaněnkových knih snad zastavil a tandem Argo/Triton tak už brzy dokončí kompletní spisovatelovu bibliografii. Po mnoha letech, kdy jeho fanoušci slavili opravdové žně, tak přijde zoufalé čekání na každou novou knihu, kterých ovšem Lukjaněnko v poslední době zase tolik nevydal. I to ale patří k úspěchu na českém trhu.

Sergej Lukjaněnko: Konkurenti

brožovaná, překlad Iva Dvořáková, obálka Rolffimages, 344 stran, vydává Argo/Triton

Velkoměstským životem jemně znavený moskevský třicátník Valentin alias Katran, profesí novinář, si jednoho večera všimne zvláštního inzerátu začínajícího slovy Hledáme piloty orbitálních bombardérů, kosmických stíhaček a vesmírných lodí technické podpory… Mohl by ho jen tak přejít. Zasmát se a zapomenout. Ale je na něm cosi zvláštního. Řízením osudu Valentin téže noci (jak jinak než podnapilý) navštíví personální agenturu Hvězdná hodina, kde se za mnoha úsměšků a ironických poznámek nechá z legrace naverbovat do vesmírné armády. Takovým hloupostem přece nikdo nemůže věřit. Jenže život se mu skutečně radikálně změní. Respektive přesně podle slov personalistky – žije rázem životy dva. Který je ale ten skutečný? A proč by vlastně měli lidé pilotovat orbitální bombardéry? Kdo na něčem takovém může mít zájem? KGB, Američani nebo snad mimozemšťani?

Lukjaněnkův nový fantasy román je jako vždy čtivý a vtipný, jako vždy vybízí k zamyšlení – a navíc je tentokrát úzce spjatý se známou „vesmírnou“ počítačovou hrou. Za předlohu literárního světa mu posloužila v Rusku rozšířená on-line hra Starquake.

Ukázka z díla

528 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.