Ocenění

Star Trek: Enteprise u nás poprvé i knižně (preview)

Autor | Aktuality | Pondělí 28 ledna 2013 7.15

V televizi už se nějaký čas prohání kapitán Jonathan Archer a se svou věrnou posádkou pokládá základy slavné Federace. Lidstvo teprve poznává okolní vesmír a mimozemské rasy, které se v budoucnu stanou věrnými přáteli a zapřísáhlými nepřáteli. Ovšem na knižním trhu nebylo dosud po posádce historicky první vesmírné lodi Enterprise ani vidu ani slechu. Ovšem fanoušci seriálu Enterprise i fenoménu Star Trek obecně se letos mají na co těšit a už brzy dostanou hned dvojitou dávku vesmírných dobrodružství. Jako první se k vám knižně dostane román Kobayashi Maru tradičně od Laser-books a v těsném sledu bude následovat první svazek Romulanské války už pod hlavičkou spolupracujícího Baronetu a samozřejmě ve stejné úpravě.

Andy Mangels a Michael A. Martin: Kobayashi Maru

brožovaná, překlad Jakub Jungmann, obálka Jakub Schejbal, 496 stran, cena 289 Kč

Nezbytností pro trvalou existenci rodící se Koalice planet je ochrana nákladních lodí. Kapitánům Hvězdné flotily Spojené Země byla nařízena povinnost střežení mezihvězdného prostoru, což znamenalo více než volat do temného vesmíru „Kdo je tam?“. Kapitán Jonathan Archer z hvězdné lodi Enterprise překypuje pocitem marnosti a láme si hlavu, jestli někdo může vědět to, co ví on. Tajemné, do sebe uzavřené, militaristické společnosti byly přesvědčeny, že jejich přežití visí na vlásku. Sousedy vidí jako hrozbu své vlastní existence. – Sparťané ze starověkého Řecka, Rusové z bývalého Sovětského svazu, Korejci za vlády Kim Il-sunga – A mají jediný cíl: Získat definitivní moc, nehledě na cenu.

Málo známí a nikdy nespatření Romulané, jak se zdá, žili podle těchto zásad. Kapitán si uvědomuje, že pouto signatářů Aliační charty je křehké a pravděpodobně se přetrhne, jestliže se dostane pod tlak. On však ví, že Romulané jsou chytří protivníci, a je přesvědčen, že za útoky na nákladní lodě stojí právě oni. Bude li požádán, nemůže Archer, bez ohrožení života svých přátel, předložit žádný důkaz. Vůči komu má být loajální: svým přátelům, své domovině, Koalici? Ať si vybere jakkoli, vždy je tu riziko, že ztratí vše. Jaké je řešení pro scénář, ve kterém se nedá vyhrát?

1 490 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.