Ocenění

Star Wars se vrací v původní trilogii (ukázka)

Autor | Aktuality | Čtvrtek 8 října 2015 15.15

Na obzoru jsou nové filmy z veleúspěšné řady Star Wars a ještě předtím, než se opět vydáme do příšeří kinosálů sledovat osudy hrdinů v předaleké galaxii, vrátíme se na samotný začátek, což u spletitých příběhů může být vlastně doprostřed příběhu. Každý skalní fanoušek si, ještě než znovu usedne do kin, jistě zopakuje předchozí snímky, ale nemusí to skončit pouze u toho. Po více než dvaceti letech se nám v péči nakladatelství C-Press vrací románové zpracování původní trilogie z pera samotného George Lucase a jeho spolupracovníků. Další dobrá zpráva je, že se celá trilogie v novém vydání objeví na knižním trhu před koncem letošního roku. A místo abychom vám to dávkovali, přinášíme ukázky ze všech svazků…

Nova-nadeje-obalka

George Lucas:

Star Wars – Nová naděje

brožovaná, překlad Ondřej Neff, 288 stran, 249 Kč

V jiné galaxii, v jiné době. Stará Republika byla legendou, vzdálenou v čase i v prostoru. Za moudré vlády senátu a pod ochranou rytířů Jedi, Republika vzkvétala a rostla. Ale pak se vlády v galaxii zmocnili nelítostní zloduši. Rytíři Jedi byli vyhlazeni a Impérium krutě potlačuje jakoukoliv touhu po svobodě. Jedinou šancí povstalců jsou ukradené plány k Hvězdě smrti, nejmocnější zbrani Impéria.

Mladý Luke Skywalker se na své farmě nudí k smrti a sní o dobrodružstvích ve vzdálených galaxiích. Osudová zpráva od princezny Lei, která se k němu náhodou dostane, mu život změní od základu. Jak ale může statečný Luke zachránit princeznu, najít plány a pomoci povstalcům svrhnout proradné Impérium?

Ukázka z knihy:

Imperium-uder-obalka

Donald F. Glut: Star Wars – Impérium vrací úder

brožovaná, překlad Ludmila Bartošková, 224 stran, 229 Kč

V jiné galaxii, v jiné době…  Nejmocnější zbraň Impéria byla zničena, ale povstalci jsou nadále nelítostně pronásledováni. Aby se vyhnuli střetu s mocnou flotilou Impéria, musí pod vedením Luka Skywalkera vybudovat novou základnu na ledové planetě Hoth. Zde Luke přesvědčí Yodu, mistra Jedi, aby ho cvičil. Ale ani varování mistra a ducha Obi-Wana Kenobiho ho neodvrátí od rozhodnutí vydat se zachránit své přátele, které zajali vojáci krutého Dartha Vadera. Bude pro Luka setkání tváří v tvář s úhlavním nepřítelem lekcí poslední?

Ukázka z knihy:

Navrat-Jediho-obalka

James Kahn: Star Wars – Návrat Jediho

brožovaná, překlad Ludmila Bartošková, 272 stran, 229 Kč

V jiné galaxii, v jiné době…  Poslední rytíř řádu Jedi Luke Skywalker se vrací na rodnou planetu, aby zachránil svého přítele Hana Sola ze spárů zločince Jabba Hutta. Tam se ale dozvídá velmi zlé zprávy. Proradný Jabba uvěznil také princeznu Leiu a udělal z ní otrokyni. Impérium tajně staví novou bojovou vesmírnou stanici, ještě obávanější, než byla Hvězda smrti. Temné síly nabývají na intenzitě a hrozí definitivně zničit snahu povstalců na znovuobnovení svobody v Galaxii. Jakou roli budou hrát v rozhodujícím souboji šokující poznání o vlastní rodině, která na Luka Skywalkera čekají?

Ukázka z knihy:

cpress_logo

1 401 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 2 »

  1. Komentáře by Martin Sust — 8.10.2015 @ 15.29

    Jen to „podle… scénáře Leigha Bracketta…“ dost zamrzí, snad to na finální obálce nebude…

  2. Komentáře by yerry — 8.10.2015 @ 23.57

    Knižky o Star Wars sú síce pekný počin, ale viac by ma potešili knižky o Battlestar Galactica, ak už niečo v cz/sk jazyku vyšlo tak sorry, ale myslím že skôr nie 🙁

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.