Ocenění

Stephen King v kině i televizi aneb Carrie pod kupolí (trailermánie)

Autor | Aktuality | Úterý 28 května 2013 8.35

Stephen King je nejen král hororu, ale také filmových a televizních adaptací. Snad každý jeho román a velké množství povídek se stalo předlohou pro film či televizní seriál. A některá díla dokonce opakovaně, což je případ románu Carrie, jenž stál na samém počátku Kingovy veleúspěšné literární kariéry. Původní film Briana De Palmy z roku 1976 je dnes už klasikou, ovšem na tu nejsou mladí diváci zrovna dvakrát zvědaví, a tak připomeňme blížící se film režisérky Kimberly Peirceové se stoupající hvězdou Chloë Grace Moretzovovou v hlavní roli. Posunuté premiéry se dočkáme v říjnu 2013, ovšem do té doby už budeme mít za sebou chystaný televizní seriál Pod kupolí!

Hrdinové nového zpracování hororové klasiky Carrie opět zjistí, že není radno dobírat si zakřiknutou a zdánlivě bezbrannou dívku. Může být totiž nositelkou zcela neobvyklých schopností, jež jí dovolují proměnit vše ve svém okolí v doslova krvavou lázeň…

Román Pod kupolí z roku 2009 je jedním z posledních a zároveň nejobsáhlejších opusů Stephena Kinga, není tedy divu, že se v něm najde dostatek materiálu pro třináctidílný televizní seriál. Zápletka je prostá. Jednoho dne se malé americké městečko ocitne uzavřeno pod kupolí neznámého původu. Veškeré pokusy o její proražení zevnitř i zvenčí jsou marné, zásoby se tenčí, znečištění narůstá a lidé se začínají vymykat kontrole…

Za vznikem seriálu stojí Brian K. Vaughan, jenž se dříve podílel na tvorbě úspěšného Lostu a u nás je znám jako komiksový scenárista a stvořitel populární řady Y: Poslední z mužů či luxusní jednohubky Smečka z Bagdádu, což zní jako velmi dobré doporučení. V seriálu se objeví řada poměrně známých tváří, ačkoli o skutečnou hvězdu tu zrovna nezakopnete. Uvidíme, jak si s tím televizní kanál CBS poradí – seriál startuje 24. června a končí 16. září, což je jistě příjemné zkrácení dlouhého čekání na odsunutou Carrie pro všechny ctitele mistra temné hrůzy Stephena Kinga.

1 818 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 3 »

  1. Komentáře by Ronkar — 28.5.2013 @ 10.12

    Kinga žeru, ale poněkud nechápu tvůrce nové Carrie. Chápu, že je předloha asi hodně známá, ale jaký má smysl pustit si film, ve kterém vám už v traileru prozradí vlastně naprosto celý děj od začátku až do konce. A to včetně těch nejdůležitějších scén jako je holčičí spracha a samozřejmě ples. 

  2. Komentáře by Martin Sust — 28.5.2013 @ 10.48

    No, po pravdě řečeno, ono jakékoli utajování nemá moc smysl pokud jde o předlohu, která je jedním z nejúspěšnějších románů krále hororu a dočkala se dnes už profláklé vizuální podoby… U nás to tak možná úplně neplatí, ale ve Spojených státech patrně ano. Člověk se s tím mimochodem setkává často kupříkladu v předmluvách k různým klasikám, kde se často dočkáte zcela zásadních spoilerů.

  3. Komentáře by Ronkar — 28.5.2013 @ 11.51

    Mně přijde, že je to záležitost debilních režisérů, kteří mají trailery na starosti a nedokážou upoutat náznaky. Už několikrát se mi stalo, že film, kde mně v traileru prozradili docela zásadní zvraty. Například Prometheus, z poslední doby Oblivion.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.