Ocenění

Stephenie Meyerová vrací úder sci-fi romancí (trailer)

Autor | Aktuality | Úterý 11 Prosinec 2012 8.25

Naštěstí se snad ale druhé Stmívání (2008) konat nebude. The Host, který má českou premiéru stanovenu na 11. dubna příštího roku, a jenž bude, přestože oficiální to ještě není, s nejvyšší pravděpodobností, stejně jako knižní předloha, uveden pod názvem Hostitel, by totiž měla být záležitost pro poněkud dospělejší okruh diváků. A navíc ji má v rukou režisér Andrew Niccol, který ani zdaleka netočí tak frekventovaně, jak bych si přál, ale právě to činí jeho snímky natolik hodnotnými (nejznámější je Obchodník se smrtí s Nicolasem Cagem, naposledy zabodoval svižným akčním sci-fi Vyměřený čas). Pokud jde o science-fiction, nikdo mu nemůže upřít originalitu námětů, neotřelý pohled na věc a umně zvládnutou technickou stránku věci.

Z tohoto hlediska se tedy na Hostitele Stephenie Meyerové můžeme těšit, otázka ovšem je, zda budou i pro něj platit výše uvedené klady alespoň z poloviny a jestli bude zajímavý i jinak, než na pohled. Vzhledem k tomu, že se Niccol podílel na scénáři, by to bylo záhodno. Zápletka rozhodně nezapře inspiraci ve starších žánrovkách typu Vládců loutek (1994) – jsou tu mimozemšťané ovládající lidi a tak, koukněte na trailer – jenom s romantickou linkou navrch.

Nepřipomíná vám to něco?

Hlavní hrdinku Melanii si zahraje Saoirse Ronanová (Hanna z filmu, ehm, Hanna) a jejího vyvoleného Max Irons (syn Jeremyho). Dále uvidíme Frances Fisherovou, Diane Krugerovou nebo Williama Hurta. Světová premiéra je prozatím určena na konec března příštího roku.

722 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 12 »

 1. Comment by Lamahe — 11.12.2012 @ 9.45

  Ale ten obrázok je tak debilne teenagerský. V rozpore s textom sa zdá, že cieľové publikum by malo byť práveže veľmi podobné tomu pri Stmievaní…

 2. Comment by Martin Sust — 11.12.2012 @ 9.49

  Román byl tuším skutečně proklamován jako „pro dospělé“, ovšem film se mi zdá spíše zacílený na dospívající.

 3. Comment by BorgDog — 12.12.2012 @ 5.52

  No, já tu knihu zkoušel číst. Není to jako Stmívání. Je to HORŠÍ. A ano – Meyerová dokázala, že to jde. K nepokrytému vykrádání Heinleina je přidána „Twilight romantika“ a nově i šílené ekologicko-New Age žvásty. Nedostal jsem se přes stranu 60.

 4. Comment by idle — 12.12.2012 @ 10.01

  Skoro mám chuť se zeptat, proč proboha takové věci děláš. Zvědavost je svinstvo, co? :)

 5. Comment by Martin Sust — 12.12.2012 @ 10.05

  Přiznávám, že by mě také zajímalo, proč se někdo takhle dobrovolně mučí… Na druhou stranu se ale trochu bojím odpovědi :-)

 6. Comment by Cloudy — 12.12.2012 @ 11.42

  Mě by spíš zajímalo, co vedlo Nicolla k tomu, že na to kývnul. Jasně, prachy až v první řadě, ale u tvůrce autorských filmů bych naivně předpokládal minimální námětovou hrdost. Možná je Hostitel výzvou, která se díky jménu Meyerové zaplatí, ať už to kdokoli natočí jakkoli, a režisér se může vyřádit. Tyhle teen sci-fi v poslední době ale moc nejdou (např. Jsem číslo čtyři). Nicolla je na to zkrátka škoda, po zaváhání ve Vyměřeném čase jsem čekal, že přijde se silnější látkou.

 7. Comment by squire — 12.12.2012 @ 11.43

  Mě spíš zaujalo, že je BorgDog schopen porovnat něco jako horší se Stmíváním – což implikuje, že Stmívání – nebo alespoň něco z něj – opravdu četl. TO je masochismus. 

 8. Comment by BorgDog — 12.12.2012 @ 12.57

  Skutečně jsem četl oboje. A ano, motivem u Stmívání byla zvědavost. Prostě jsem si chtěl udělat názor na všechen ten hate/flame okolo, nechtěl jsem pouze papouškovat cizí názory. Hostitele jsem pak otevřel, protože mě zarazil přesun Meyerové k SF a dokonce tématu mimozemská invaze. Zajímalo mě, jak se s tím vypořádá, a také, zda třeba v technice psaní přece jen nepokročila. No, nepokročila – a nevypořádala. Hostitel je asi taková SF, jako Stmívání horor. Jediné SF, co tam je (alespoň v té části, kterou jsem četl) je opsané z Vládců loutek, případně Invaze zlodějů těl – zbytek jsou jen twilight exhibice v ještě horším obalu.

 9. Comment by BorgDog — 12.12.2012 @ 12.59

  A ještě než se někdo zeptá – tak odpověď je NE! 50 odstínů šedi fakt zkoušet nebudu. Tolik zvědavý (nebo masochistický) nejsem. :-)

 10. Comment by squire — 12.12.2012 @ 16.32

  Ale Honzo, do toho jdi! Alespoň budeš vědět, po čem ženy touží, když vyrostou ze vzdychání po Edwardovi:-DDD

 11. Comment by Sliva — 12.12.2012 @ 17.26

  Ha! Jak je vidět, všechno je možné:-) Já to měla se čtením obráceně. Napřed jsem zkusila číst The Host v originále (taky jsem se dostala nějak ke straně 60:-) a pořád jsem přemýšlela, proč mi to čtení nejde… no trvalo těch hodně stran, než mi došlo, že to není jazykem, ale obsahem, a že na takovou scifárnu prostě nemám… ke Stmívání (i kdyby bylo třeba čínsky) bych se pak už nepřiblížila ani s násadou od koštěte. Na druhou stranu připouštím, že první dva filmy Stmívání jsem ustála (s dvanáctiletou dcerou – co kdyby tam přece jen bylo něco závadného, že?), holt člověk se musí občas masochisticky potrápit, aby si vážil všeho kolem:-))) Trailer vypadá líbivě, ale taky bych řekla, že se jim jaksi rozchází to „film pro dospělé“ a plakát i trailer…

 12. Comment by Sliva — 12.12.2012 @ 18.06

  Jo ještě mě tak napadlo… to, že nám to něco připomíná, ještě neznamená, že to bude něco připomínat cílovce (míněno milovnicím) Stmívání, která na to půjde kvůli námětu od své oblíbené spisovatelky a bude vzdychat jak je to úžasné a tak všelijak podobně a přitom objeví ameriku. Až pak narazí na Vládce loutek, budou vykřikovat „To už jsem viděli, on to opsal od Meyerové!!!“ Himbajs, třeba nám to přivede nové čtenář(e)ky do rybníčka… to by byla teprve scifárna:-D

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.