Ocenění

Stephenie Meyerová vrací úder sci-fi romancí (trailer)

Autor | Aktuality | Úterý 11 prosince 2012 8.25

Naštěstí se snad ale druhé Stmívání (2008) konat nebude. The Host, který má českou premiéru stanovenu na 11. dubna příštího roku, a jenž bude, přestože oficiální to ještě není, s nejvyšší pravděpodobností, stejně jako knižní předloha, uveden pod názvem Hostitel, by totiž měla být záležitost pro poněkud dospělejší okruh diváků. A navíc ji má v rukou režisér Andrew Niccol, který ani zdaleka netočí tak frekventovaně, jak bych si přál, ale právě to činí jeho snímky natolik hodnotnými (nejznámější je Obchodník se smrtí s Nicolasem Cagem, naposledy zabodoval svižným akčním sci-fi Vyměřený čas). Pokud jde o science-fiction, nikdo mu nemůže upřít originalitu námětů, neotřelý pohled na věc a umně zvládnutou technickou stránku věci.

Z tohoto hlediska se tedy na Hostitele Stephenie Meyerové můžeme těšit, otázka ovšem je, zda budou i pro něj platit výše uvedené klady alespoň z poloviny a jestli bude zajímavý i jinak, než na pohled. Vzhledem k tomu, že se Niccol podílel na scénáři, by to bylo záhodno. Zápletka rozhodně nezapře inspiraci ve starších žánrovkách typu Vládců loutek (1994) – jsou tu mimozemšťané ovládající lidi a tak, koukněte na trailer – jenom s romantickou linkou navrch.

Nepřipomíná vám to něco?

Hlavní hrdinku Melanii si zahraje Saoirse Ronanová (Hanna z filmu, ehm, Hanna) a jejího vyvoleného Max Irons (syn Jeremyho). Dále uvidíme Frances Fisherovou, Diane Krugerovou nebo Williama Hurta. Světová premiéra je prozatím určena na konec března příštího roku.

1 078 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 12 »

  1. Komentáře by Sliva — 12.12.2012 @ 17.26

    Ha! Jak je vidět, všechno je možné:-) Já to měla se čtením obráceně. Napřed jsem zkusila číst The Host v originále (taky jsem se dostala nějak ke straně 60:-) a pořád jsem přemýšlela, proč mi to čtení nejde… no trvalo těch hodně stran, než mi došlo, že to není jazykem, ale obsahem, a že na takovou scifárnu prostě nemám… ke Stmívání (i kdyby bylo třeba čínsky) bych se pak už nepřiblížila ani s násadou od koštěte. Na druhou stranu připouštím, že první dva filmy Stmívání jsem ustála (s dvanáctiletou dcerou – co kdyby tam přece jen bylo něco závadného, že?), holt člověk se musí občas masochisticky potrápit, aby si vážil všeho kolem:-))) Trailer vypadá líbivě, ale taky bych řekla, že se jim jaksi rozchází to „film pro dospělé“ a plakát i trailer…

  2. Komentáře by Sliva — 12.12.2012 @ 18.06

    Jo ještě mě tak napadlo… to, že nám to něco připomíná, ještě neznamená, že to bude něco připomínat cílovce (míněno milovnicím) Stmívání, která na to půjde kvůli námětu od své oblíbené spisovatelky a bude vzdychat jak je to úžasné a tak všelijak podobně a přitom objeví ameriku. Až pak narazí na Vládce loutek, budou vykřikovat „To už jsem viděli, on to opsal od Meyerové!!!“ Himbajs, třeba nám to přivede nové čtenář(e)ky do rybníčka… to by byla teprve scifárna:-D

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.