Ocenění

Steven Erikson prolije potoky krve… (preview)

Autor | Aktuality | Čtvrtek 10 října 2013 8.25

Nakladatelství Talpress vyslyšelo prosby čtenářů a po dokončení monumentální desetidílné série Malazská Kniha padlých vydá i knižní soubor zahrnující úvodní trojici dobrodružství oblíbené dvojice čarodějů Bauchelaina a Korbala Špičáka. My vám tentokrát přinášíme pouze obálku s anotací bez ukázky, ovšem první dvě novely už v českém překladu Dany Krejčové vyšly, a tak každý fanoušek kanadského spisovatele Stevena Eriksona dobře ví, oč tu kráčí. A aby dobrých zpráv nebylo pomálu, už teď se pracuje na českém překladu románu The Forge of Darkness, jenž zahájí trilogii Charkanas a zkrátka nepřijdou ani ti, co volají po knihách Iana Camerona Esslemonta. Prostě Malaz žije a jen tak nepadne…

Steven Erikson: Potoky krve

brožovaná, překlad Dana Krejčová, obálka Steve Stone, 280 stran, 239 Kč

vydá nakladatelství Talpress v první polovině listopadu 2013

Potoky krve

V přístavním městě Žalostná Cácora se občanů zmocnila panika, protože ulicemi kráčí děsivý vrah. A jak už má Emancipor Reese svou pověstnou smůlu, je vrahovou poslední obětí jeho nyní bývalý zaměstnavatel. Na Rybářském rynku vyvěsili dva cizinci, kteří nedávno dorazili do města, oznámení. Zpráva, páchnoucí smrtelnou magií, začíná: Hledá se osobní sluha. Cestování. Může se Emanciporova smůla obrátit?

Klidné vody Přejdesmíchu

Po pobytu v Žalostné Cácoře zamíří čarodějové Bauchelain a Korbal Špičák – se svým novým sluhou Emanciporem Reesem – na otevřené moře na palubě bytelné lodi Sluneční kadeř. Žel, v podpalubí je víc zátěže, než s jakou posádka počítala, a probudily se neskutečné hrůzy. Pro nekromanty a jejich sluhu je to jenom další neklidná noc na cestě bez konce.

Zdraví mrtví

Nadšení města Malebného pro dobro je jednoznačně ordinérní a hraničí s katastrofou. Nikdo to neví lépe než dva oddaní šampioni všeho zlého, Bauchelain a Korbal Špičák. A tak se vraždící čarodějové a jejich drogami popletený sluha ocitají uprostřed intrik, majících za cíl přinést dobru špatnou pověst. Občas prostě nastane doba, kdy musíte svrhnout civilizaci ve jménu civilizace …

Steven Erikson je archeolog a antropolog a absolvent iowského spisovatelského semináře. Jeho první román Měsíční zahrady se stal úvodní kapitolou epické Malazské Knihy Padlých, vychvalované jako jedna z nejambicioznějších a nejvýznamnějších fantasy ság.

1 450 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 4 »

 1. Komentáře by Erunamo — 10.10.2013 @ 11.02

  Nikdy jsem nedočetl Mesíční zahrady. Asi jedna ze tří knih co jsem kdy odložil. Nemám tuhle ságu rád. Ta obálka mi přijde jako když někdo do fotky nějakýho rozpadajícího se baráku nakolážoval nějakou tu fantasy grafiku.

 2. Komentáře by Martin Sust — 10.10.2013 @ 12.31

  Měsíční zahrady jsem nečetl, protože se jednoduše bojím toho ohromného rozsahu série a i tak bojuji s časem… Ale četl jsem první dvě novely tohohle vedlejšího cyklu a obě jsou velmi dobré a navzájem se přitom dost liší. Osobně bych uvítal sbírku nemalazských věcí od Eriksona, třeba se jednou dočkám.

 3. Komentáře by Aleri — 10.10.2013 @ 17.24

  Na jaké straně jsi skončil Erunamo? Opravdu dobře se to rozjede na sté. Ovšem pak s dalším dílem je podobný problém. 

 4. Komentáře by BorgDog — 10.10.2013 @ 21.04

  Martin Šust: Četl jsem popisy některých Eriksonových novel mimo MKP, přesto patřících do žánru, a máš pravdu, mohlo by to být zajímavé. Snad se jich někdy dočkáme, neřekl bych ne. 🙂

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.