Ocenění

Steven Erikson poodkryje dávnou historii Malazu

Autor | Aktuality | Pondělí 2 dubna 2012 8.30

Steven Erikson patří mezi nejpopulárnější a také chválou nejzahrnovanější autory současné fantasy, ovšem mnozí jeho Malazskou Knihu padlých nečetli v obavě před úctyhodným rozsahem v kombinaci s komplexním vyobrazením sekundárního světa. Deset úctyhodných špalků a děj, jež se proplétá skrze několik různých míst a disponuje řadou postav rozhodně není čtení pro každého. Ovšem je to také důvod, proč se kolem Eriksonova díla shromáždila pevná skupina fanoušků, tzv. Stoupenců Malazu. Pokud vám v uplynulých letech vrtalo hlavou, co na tom Eriksonovi mají, ale desetidílná sága na vás přece jen byla moc, svítá vám teď šance poznat autora na o něco menším rozsahu trilogie. Po dokončení Knihy Padlých se totiž Erikson do svého světa opět vrací, ovšem o mnoho let dříve…

Steven Erikson: Forge of Darkness (trilogie Kharkanas, svazek první)

odhadem 928 stran, v originále vyjde v září 2012, česky pravděpodobně u nakl. Talpress o něco později

Vstupte do malazského vesmíru, jenž patří mezi bestsellery New York Times… do časů, které připravují scénu pro všechny příběhy, které již byly odvyprávěny.

Steven Erikson vstoupil do panteonu velkých spisovatelů fantasy svým debutem Měsíční zahrady. Nyní se vrací s trilogií, která se odehrává před událostmi vylíčenými v Malazské Knize padlých. Forge of Darkness (prozatímní titul Kovárna noci) zavádí čtenáře do Kurald Galain, chodby noci, a líčí epický příběh říše, jejíž osud sehrál klíčovou roli v pádu Malazské říše.

V Kurald Galain, chodbě noci, kde vládne Matka noc, nastaly těžké časy. Jenže tato prastará země bývala domovem mnoha mocných… a dokonce ani smrt není tak docela věčná. Lidový hrdina Vatha Urusander touží po ascendenci a ruce Matky noci, než ona přijala jiného chotě, pana Dracona z daleké dračí držby. Představa tohoto spojení vysílá praskliny po celé říši, mezi lidmi planou řeči o občanské válce a z dávno mrtvých moří se vynořují dřevní síly. Uprostřed všeho toho zmatku uvázli synové noci, Anomander, Andarist a Silchas Zmar z držby Purake.

Steven Erikson vdechuje život tomuto starodávnému a důležitému příběhu zasazenému do světa, který představil v Malazské Knize padlých, způsobem, jenž by měl zaujmout fanoušky George R. R. Martina.

za překlad originální anotace děkujeme Daně Krejčové

1 695 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 14 »

 1. Komentáře by vlk — 5.4.2012 @ 3.33

  (skor som myslel prave tie diela mimo malazu 🙂 )

 2. Komentáře by Dilvermoon — 6.4.2012 @ 9.24

  idle: Tak vidíš, měl jsem pravdu 🙂

 3. Komentáře by idle — 6.4.2012 @ 9.31

  Jak, pravdu? Tys nic netvrdil, jenom vyzýval. 🙂

 4. Komentáře by Dilvermoon — 6.4.2012 @ 9.32

  Tak vidíš

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.