Ocenění

Bradburyho halloweenské dobrodružství… (ukázka)

Autor | Aktuality | Úterý 3 listopadu 2015 17.00

Knihy Raye Bradburyho byly v minulých letech doménou nakladatelství Baronet. To ovšem nedávno změnilo majitele a spolu s touto změnou přešlo na novou skladbu vydávaných titulů. Osiřelého Bradburyho se letos naštěstí ujalo nakladatelství Plus patřící pod zastřešující Albatros Media a. s.. Nedávno jsme se tak dočkali upraveného vydání klasického románu 451 stupňů Fahrenheita a před pár dny dokonce česky kupodivu dosud nevydaného románu Strom duchů. Pro ctitele fantastické literatury je velmistrovo dílo takřka povinností, ovšem pokud snad máte pochybnosti, snad vás jich zbaví naše krátká ukázka z knihy. Můžeme se jen těšit, co nám z obsáhlého Bradburyho díla nabídne Plus příště…

Strom-duchu-obalka

Ray Bradbury: Strom duchů

vázaná, překlad Jarmila Emmerová, obálka a ilustrace Markéta Hlinovská

Dosud nevydaná kniha od klasika sci-fi a fantasy literatury, obsahující původní celostránkové ilustrace

Halloween, noc před svátkem Všech svatých, se pro osm chlapců mění v podivuhodnou dobrodružnou pouť, když se spolu statečně vydávají hledat svého kamaráda Pipkina. Ten byl tajemnou silou unesen od strašidelného domu na kraji města. A kdo je jejich průvodcem? Nikdo menší a tajemnější než Loket Lopatka Kostroun, bytost, z níž čiší hrůza a přitom vyzařuje tak neobyčejnou sílu, že se jí nikdo nedokáže vzepřít.

Při své cestě nocí se kluci stávají svědky exotických slavností zemřelých. Zprvu se ocitnou v egyptské pyramidě, kde se právě koná ceremonie pohřbívání. A chlapci ke svému zděšení zjistí, že balzamovanou mrtvolou není nikdo jiný než jejich hledaný kamarád. Při dalších smutečních obřadech se postupně dozvídají, že v únosu Pipkina je skryt nečekaný smysl, jenž se dotkne všech, kteří se vydali na cestu této tajuplné noci.

Poetický příběh z pera nepřekonatelného Raye Bradburyho spojuje surreálnou atmosféru s hutným jazykem a originálními snovými obrazy. Neobvyklé jsou přitom podrobnosti pohřebních ceremonií, s nimiž nás autor postupně seznamuje, jak čtenář letí světem na drakovi sestaveném ze starých cirkusových plakátů, a omámen Bradburyho vizemi touží se dobrat tajemství, jež se skrývá za nocí Halloweenu.

Kniha vychází v češtině poprvé v překladu Jarmily Emmerové, verše přeložil Jiří Josek.

Ukázka z knihy:

plus-logo

935 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.