Ocenění

Sucker Punch – Alenka v říši divů s kulometem

Autor | Aktuality | Čtvrtek 30 prosince 2010 12.06

Režisér Zack Snyder (Úsvit mrtvých, 300: Bitva u Thermopyl, Strážci) se podle vlastního scénáře, který napsal ve spolupráci se Stevem Shibuyou, chystá uvést na plátna kin svůj dlouho připravovaný projekt – akční fantasy Sucker Punch. Film se odehrává v 50. letech minulého století a popisuje příběh Baby Doll, dívky, kterou otčím uvězní v blázinci, kde jí v blízké době hrozí lobotomie. Babydoll (Emily Browningová) hledá únik od bolesti v alternativním světě a spřádá plány na útěk, ovšem k němu potřebuje nejdříve nalézt pět zvláštních předmětů dříve, než se stane hříčkou v chtivých rukou nevlastního otce.

Hrdinky filmu Sucker Punch – šestice krásných žen kračí ve stopách Charlieho andílků?

Trailer napovídá, že Snyder tradičně sází na ohromující vizuální stránku, ve spojení se skupinou krásných žen tak může jít o obrazově nejpřitažlivější snímek roku, ovšem jestli bude film fungovat i v dějové rovině je velkou otázkou. Steampunkově laděná podívaná snad nezklame, vždyť podobné projekty jsou na knižním trhu v současnosti mimořádně populární a v případě úspěchu je tak rozhodně kde brát inspiraci k další hollywoodské vlně. Každopádně je přinejmenším sympatické, že se v oblasti velkofilmů dočkáme alespoň něčeho nového a nejen nekonečných pokračování. Film má světovou premiéru 25. 3. 2011, k nám do České republiky by měl dorazit jen o pár dní později, tj. 31. 3. 2011. Oficiální stránky snímku najdete zde.

5 078 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 2 »

  1. Komentáře by standa.e — 30.12.2010 @ 18.17

    No, umím si představit, že to bude trhák, ale… Už aby tu byl ten film o tom ohromném válci, co přiletí do naší soustavy a jehož tvůrci dělají všechno třikrát…
    Koukám, Martine, že přispíváš pilně. Snad se to rozhejbe…

  2. Komentáře by Pafnuc — 30.12.2010 @ 19.41

    Trailery vypadají úžasně (trochu to připomíná Casshern), ale kdesi jsem četl, že scén z fantasy světa je ve filmu asi jen 15 minut, zbytek je psychologické drama z prostředí léčebny.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.