Ocenění

Superman opět přilétá na velká plátna. Nenatluče si?

Autor | Aktuality | Úterý 21 srpna 2012 7.40

Zack Snyder naposledy zrovna nepotěšil vizuálně nápaditým, jinak však plytkým a nudným Sucker Punchem (2011) a možná i proto si zkusí napravit reputaci tím, co mu jde nejlépe. Tedy komiksovou adaptací. 300: Bitva u Thermopyl (2006) i Strážci – Watchmen (2009) jsou výborné filmy a není tedy důvod věřit, že restart filmového Supermana s názvem Muž z oceli nebude povedený. Nebo alespoň lepší, než Singerův úlet Superman se vrací (2006). Zvlášť, když nejklasičtější ze všech superhrdinů hlásí naladění na temnější vlnu ve stylu nedávno uzavřené trilogie o Temném rytíři (2005-2012). Však se také produkce příznačně chopil Christopher Nolan a pojede se hezky od začátku. Tohle by měla být pěkně drsná a emotivní podívaná, plná morálních dilemat a těžkých rozhodnutí.

Trailer sám o sobě napoví, v jak tíživé atmosféře se nový Superman ponese. Clark Kent musí čelit následkům, očividně vzešlých z jeho pokusu o něčí záchranu, přičemž jeho nadlidské schopnosti konečně pro jednou nezůstaly bez povšimnutí. Svět se na něho dívá skrz prsty, pár mocnářů by ho určitě mělo rádo pod kontrolou a jen díky hranatým brýlím a odlišnému účesu (bez vlny na čele) se už v davu neschová. A k tomu všemu mu ještě nezbude, než se vypořádat s generálem Zodem a jeho přisluhovačkou Faorou.

Zarostlý Clark, voice-over Kevina Costnera a hudba z Pána prstenů? Oh yeah!

Obsazení rozhodně nevybočuje z řady zvučných jmen a známých tváří. V ústřední roli uvidíme Henryho Cavilla, který si měl Supermana zahrát už před šesti lety a díkybohu (pro něj) mu to nevyšlo. Jako Clarkovi biologičtí rodiče – Jor-El a Lara Lor-Van – se představí Russel Crowe a Ayelet Zurer a jako adoptivní – Jonathan a Martha Kentovi – Kevin Costner a Diane Lane. Zoda si střihne Michael Shannon a Faoru Antje Traue (ta holka ze Symptomu Pandorum). Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na Amy Adams alias Lois Laneovou a Laurence Fishbourna, překvapivě ztvárňujícího Perryho Whitea. A když už jsme v tom, Christopher Meloni se výborně hodí na plukovníka Hardyho a příznivce Battlestar Galacticy (2004) určitě potěší zaangažovanost Tahmoha „Hela“ Peniketta.

Jednoduše řečeno, Muž z oceli vypadá po všech stranách na pořádný nářez. O to víc naštve, že na premiéru si počkáme skoro rok. V kinech bude totiž uveden až 13. června 2013. A to bude pekelně dlouhé čekání…

555 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.