Ocenění

Svarog – Rytíř přišlý z nicoty

Autor | Aktuality | Úterý 22 listopadu 2011 8.00

Doby, kdy literatura našich ruských bratří dominovala českému trhu s fantastikou jsou, se vší úctou k dílu mnohých ruských mistrů žánru, naštěstí už dlouho pryč, ale to samozřejmě není důvod na ruskou fantastiku zanevřít. Naopak, vedle nových vydání kupříkladu bratrů Strugackých se objevují i díla nových autorů. I když nových… Alexander Buškov u nás knižně debutoval už v roce 1995 postkatastrofickou fantasy Rytířka Natal, takže půjde spíše o návrat jednoho z autorů nám již známých. Vcelku zajímavou proměnou prošla obálka Milana Fibigera, na které se v průběhu příprav změnila rasa Svarogova psího společníka, což neproběhlo bez povšimnutí našeho ostřížího zraku. Na vás je určit, které psí rasy si tu vlastně vyměnily role?

Alexander Buškov: Svarog – Rytíř přišlý z nicoty

brožovaná, překlad Vlado Ríše, obálka Milan Fibiger, vychází v listopadu 2011

Znuděný major-výsadkář Stanislav Svarog, sloužící v zapadlé posádce v Mongolsku, podvědomě dychtí po boji a bitvách. Starý mongolský šaman mu pomůže dosáhnout svého.

Jednoho krásného dne Svaroga do sebe vsaje příšerný trychtýř prostoru a času. Svarog se ocitne na planetě Talar, ve světě, kde žijí larové, kteří jsou velmi schopnými čaroději a jsou prakticky nesmrtelní. Žijí a vládnou ze svých létajících zámků. Jejich život je jen zábava a dvorské intriky, nezajímají se o život prostých smrtelníků žijících na dole zemi. Svarog patří mezi lary a jeho příchod do tohoto světa je spojován s prastarým proroctvím, které naznačuje, že právě on by mohl být katalyzátorem možných změn na Talaru.

Ne všem se však něco takového líbí…

1 162 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.