Ocenění

Bude tahle swingers party příliš dlouhá? (ukázka)

Autor | Aktuality | Úterý 25 listopadu 2014 10.35

Démoni, prastará magie, zombie, čarodějky, sukuby, děsivé artefakty, mocné síly z počátku věků a sex. Spousta sexu. Nová kniha hvězdy akční fantastiky Františka Kotlety je tady! Kotleta zaujal už svým debutem, románem Hustej nářez, prvním dílem trilogie Bratrstvo krve. Kniha plná násilí, akce, krve, černého humoru a sexu působila ve spojení s tajemnou identitou kontroverzního autora – bruntálského řezníka Františka Kotlety na čtenáře jako magnet. Na trilogii navázal neméně úspěšným dvojdílným románem Perunova krev, akčním příběhem, v němž se nemydlí upíři a mimozemšťané, ale slovanští bohové. Nyní přichází se sbírkou vzájemně propojených příběhů a my vám přinášíme exkluzivní ukázku…

František Kotleta: Příliš dlouhá swingers party

brožovaná, obálka Luis Royo, 288 stran, 279 Kč, vydalo nakladatelství Epocha

Tahle kniha není žádná selanka. Tahle kniha je literární swingers party plná démonů, prastaré magie, zombií, čarodějek, sukub, děsivých artefaktů, mocných sil z počátku věků a sexu. Spousty sexu. Ale taky akce a humoru. Jinak to František Kotleta ani neumí.

Kotletovky jsou hodně libové záležitosti. Nadsázka, cit pro rytmus rychlých akčních filmů, exotické lokace nikdy nezastínivší starou dobrou Prahu (nebo usípanou Ostravu) a rozumný rozsah, kdy je ještě text vtipný a nesklouzává k opakování se. A ano, knihu od knihy je to lepší. Boris Hokr, Aktuálně.cz

Ukázka z románu:

Pozvánka na křest knihy:

František Kotleta (*1981)

Rodák z Bruntálu, spisovatel, trestanec, podnikatel, jesenický Mauglí a řezník. Po několika neúspěšných pokusech rozvíjet Mistrovo dílo (kterýžto nápad mu posléze ukradl Martin Moudrý) se rozhodl vstoupit na trnitou cestu originální tvorby a hned jeho prvotina byl jednoznačný zásah do černého. Trilogie Bratrstvo krve je dílo plnokrevné, sofistikované, avšak zároveň neoddiskutovatelně zábavné, a okamžitě se v české literatuře stalo kultem, který nemá obdoby. Drsný, ale emotivní příběh několikasetletého upíra Jana Bezzemka, který je nucen společně s dalšími krvesaji bránit Zemi před invazí zlovolných mimozemšťanů, obsahuje všechny potřebné ingredience, aby překonal úzké mantinely žánrové tvorby a stal se plnohodnotným uměleckým dílem, takzvanou vysokou literaturou vhodnou pro intelektuály i pro normální slušné čtenáře. V roce 2013 a 2014 autorovi vychází do dvou částí rozdělený román Perunova krev. V roce 2014 vyšly Kotletovi ještě dvě knihy – samostatná Příliš dlouhá swingers party a audio verze Hustýho nářezu.

4 109 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 4 »

 1. Komentáře by Kim — 25.11.2014 @ 12.45

  paráda Jara Cimrman opět jede

 2. Komentáře by Dilvermoon — 26.11.2014 @ 12.20

  Neurážejme našeho geniálního Járu 🙂 Ale obálka pěkná.

 3. Komentáře by Kim — 27.11.2014 @ 8.39

  Včera mně František dal své nové dilko + cd… jo, paráda předčasné Vánoce. Díky.

 4. Komentáře by Kim — 28.11.2014 @ 10.34

  Tak CD je užasný hlas vybraný dobře.Doufám že i dalši dílka načte stejný hlas.
  Knížku mám rozečtenou.Zatím lepší než Perunova krev.Škoda že výborné hlašky jsou na některých místech tak nahuštěny,že nemají kýžený efekt.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.