Ocenění

Tajný atlas otevírá věk námořních objevů

Autor | Aktuality | Čtvrtek 21 července 2011 7.00

Shoda okolností nebo vlna námořnické fantasy? Možná od každého něco, ovšem vlny a námořníci pasují k sobě jako plachty a stožár. A těch jsme si v poslední době pořádně užili v románech Spiknutí Ryšavého vlka od Roberta V. S. Redicka, Pomezí světa Kevina J. Andersona či Rudá moře pod rudými nebesy od Scotta Lynche. Nakladatelství Epocha se na téhle vlně hodlá svést ve velkém stylu a to hned celou trilogií Věk objevů, která by měla vyjít v minimálních rozestupech ještě letos! První díl nese název Tajný atlas a poprvé se v něm seznámíme se členy slovutné rodiny knížecích kartografů, která se vedle kreslení map věnuje i odvážným objevům nových území. Stackpole se u nás už blýskl sérií Dračí koruna, a tak není proč váhat, zvláště když si obálku vzal na starost skvělý Lubomír Kupčík.

Michael A. Stackpole: Tajný atlas (Věk objevů, díl první)

vázaná, překlad Marek Čtrnáct, obálka Lubomír Kupčík, vydá nakladatelství Epocha v září 2011

V zemi Nalenyr se rodina knížecího kartografa těší výsadnímu postavení. Její členové nejen kreslí mapy, ale rovněž zkoumají neprobádaná území a rozšiřují a aktualizují dosud známé vědomosti o světě. Jejich talent jim vynesl nevídanou moc a bohatství – na druhou stranu je však může stát život.
Keles a Jorim, vnuci knížecího kartografa, byli vysláni na nebezpečnou misi, aby prozkoumali nejtemnější kouty neznámých končin. Zatímco jeden mapuje moře, druhý nalézá oblast zničenou starodávnou magií. Jejich sestra Nirati se mezitím snaží ochránit bratry před intrikami, hněvem a závistí, které doma ohrožují rodinu.
Ale to, co Keles a Jorim tentokrát objeví, bude mnohem větší a děsivější než jakékoli nové země. Křehký mír, který byl nastolen před staletími po téměř apokalyptické zkáze, je náhle ohrožen a vražedný útok na rodinu kartografů spustí vlnu událostí, které otřesou celým světem.

787 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.