Ocenění

Teen Wolf aneb Romeo a Julie mezi vlkodlaky

Autor | Aktuality | Čtvrtek 26 července 2012 8.15

S upířími a jinými nadpřirozenými romancemi se v posledních letech roztrhl pytel a zdá se, že ani dnes zájem o ně výrazně nepolevuje. Neplatí to samozřejmě jen pro svět literární, neboť i v televizních obrazovkách a na plátnech kin se můžeme setkat s hrdiny, kteří nedají mnoha náctiletým slečnám (a jistě nejenom jim) spát. Zatímco ale Edward s Bellou z Twilight ságy nebo bratři Salvatorové z vcelku povedeného televizního zpracování Upířích deníků (The Vampire Diaries) se můžou někomu zdát už poněkud zaprášení a vyčpělí, stanice MTV vlila loňského léta romancím do žil novou krev seriálem Teen Wolf, běžícím nyní druhou sezónou. U nás se s ním můžeme setkat na obrazovkách televize AXN pod nepříliš zdařilým názvem Vlčí mládě, který může spíše odradit.

Příběh je vcelku prostý. Středoškolák Scott McCall je při noční honbě za dobrodružstvím v lese napaden vlkodlakem, postupně se mu vytříbí smysly a nezbývá mu než čekat na první úplněk. Proměna v nadpřirozené monstrum – s níž Scottovi pomáhá věrný parťák Stiles zastupující zde inteligentní a hláškující postavy – mu ale umožní vystoupit z role neznámého outsidera, dostat se do školního lakrosového týmu a hlavně se začít dvořit nové spolužačce, Allison Argentové. I když si k sobě najdou cestu, Scott ještě netuší, že Allison pochází z rodiny nebezpečných lovců vlkodlaků a hlavně její otec určitě nebude se vztahem souhlasit. Přestože se zápletka velmi rychle rozvíjí a přibývají i další důležité postavy, právě příběh Romea a Julie, který zná (nebo by alespoň měl znát) každý školou povinný, je seriálem Teen Wolf zdařile adaptován. Nesnáze dvou mladých a zamilovaných lidí pocházejících z odlišných a navzájem nepřátelských skupin, kteří si k sobě hledají cestu, odsunují a povznášejí veškeré mystično seriálu.

Teen Wolf v porovnání s konkurencí bojuje dynamikou a napětím, ale také hudebním doprovodem, kdy skvěle volené písničky (přece jen je to MTV) vyplňují každé volné místo a dokreslují atmosféru. Rozpačitě může být pohlíženo na zpodobnění vlkodlaka, které zde má dvě strany – zatímco Scottovo vzezření se může zdát nepovedené až béčkové, jeho průvodce novým životem Derek vypadá jako pravý, hrůzu nahánějící obrovský netvor, s černou srstí a rudým pohledem. Většina scén se odehrává v tmavých lesích, což dodává seriálu i lehce hororový nádech, přičemž některé díly lze označit jako čistý horor. Druhá série se od čistě vlkodlačí orientace odklání i k jiným bytostem schopným měnit podobu, čímž seriál příjemně oživuje a odvádí od stereotypu. Pokud se vám tedy již upíři zajídají nebo máte pro vlkodlaky slabost, a zároveň vám nevadí romantické pozadí, seriál určitě vyzkoušejte. Dokáže se totiž slušně zakousnout.

1 714 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.