Ocenění

Anita Blakeová prolévá Temnou krev (ukázka)

Autor | Aktuality | Neděle 30 listopadu 2014 10.15

Nedávno vyšel další příběh ze světoznámé série urban fantasy Anita Blakeová, lovkyně upírů. Temná krev nabízí směs akce, napětí, vztahů, erotiky a detektivních prvků. Anita se poprvé čtenářům představila v roce 1993 v románu Provinilé slasti. V době, kdy upírům nikdo nedával šanci na přežití a v prodejích vedly harlekýnky, se objevila nebezpečná a sexy hrdinka s heslem: Já s upíry nechodím, já je zabíjím. Ve světě Laurell K. Hamiltonové, kde každá vteřina může být tou poslední, se do popředí dostává spíše animální přitažlivost a pudová primitivnost. Stejnojmenná série se brzy stala kultovní v žánru temných fantasy příběhů s upíří tematikou, byla přeložena do nespočetně jazyků a vzniklo i komiksové zpracování.

Laurell K. Hamiltonová: Temná krev

vázaná, překlad Dominika Moulíková, obálka Lukáš Tuma s použitím fotografie Jakuba Jíry, 336 stran, 299 Kč

Občas se nezamilujete do světla, které v sobě někdo nosí, ale do temnoty. Občas nepotřebujete optimistu, ale dalšího pesimistu, který bude s vámi kráčet a bude vědět, naprosto jistě, že ten zvuk v temnotě je nestvůra a že je to vážně tak zlé, jak si myslíte.

Anita není jen lovkyně upírů, nekromantka, federální šerif a lidská služebnice vládce města St. Louis. Je taky dobrá kamarádka, a proto vždy podá pomocnou ruku příteli v nouzi. Až na to, že tenhle přítel je její vlkodlačí kamarád a občasný milenec Jason a potřebuje od ní, aby před jeho umírajícím otcem a snobskou rodinou předstírala, že je jeho vážná známost. V idylickém městečku se však situace poněkud zkomplikuje. Zrovna se tam totiž chystá prominentní svatba a Jason je až příliš podobný chronicky záletnému ženichovi. Anita tak čelí nepříteli, se kterým se dosud nestřetla – bulvárním novinářům. Blesky fotoaparátů a mikrofony ale nejsou jediným nebezpečím, které na ni číhá. Upíří intriky a moc totiž překonávají hranice států i magické bariéry…

Ukázka z knihy:

1 091 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 2 »

  1. Komentáře by Ronkar — 30.11.2014 @ 10.54

    Motto na obálce je hodně dobré 😀

  2. Komentáře by Kim — 30.11.2014 @ 13.38

    obálka hodná STEEL Danielle

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.