Ocenění

Temný rytíř se vrací pod taktovkou Franka Millera

Autor | Aktuality | Čtvrtek 12 července 2012 8.00

Zatímco Marvel nás popcornovými filmy na motivy komiksu přímo bombarduje, DC Comics je v tomto směru umírněnější, ale za to mají v rukávu trumf nad trumfy – Batmana. Třetí díl Nolanovy bombastické ságy se blíží a s jeho uvedením do kin i staronové batmanovské komiksy. Zatímco BB Art vsadil na propletenou ságu Granta Morrisona rozprostřenou přes několik alb, nakladatelství Crew se vrací k základnímu kamenu moderního Batmana – ke klasice Návrat temného rytíře od Franka Millera, která je považována za jedno z vůbec nejdůležitějších zpracování superhrdinského komiksu. Na rozdíl od prvního vydání z roku 2003 se nyní dočkáme vázané knihy a hlavně digitálně zpracovaného obsahu, jenž by měl kvalitativně zastínit původní české vydání…

 Cena nového vydání je vcelku vysoká, ale Crew nabízí slevu 300 Kč výměnou za staré brožované vydání… To však může být jednou ceněným sběratelským kouskem.

Frank Miller: Batman: Návrat temného rytíře

vázaná, překlad Viktor Janiš, obálka Frank Miller, 220 stran, 799 Kč, vychází 25. 7. 2012

Batman: Návrat temného rytíře je comics, který udělal z Franka Millera hvězdu.

Miller v příběhu stárnoucího temného rytíře totálně přeformátoval původní image veselého atleta a vydestiloval z kostýmovaného superhrdiny ponurého křižáka. Starý a zahořklý Batman je pronásledovaný lidmi, kteří mají strach z čehokoliv většího než jsou oni sami. Je označen za nebezpečného psychopata a speciální jednotky na jeho stopě si dávno vyškrtli první část z možnosti ‚živého nebo mrtvého‘.

Batmanovi největší protivníci jsou zatím propuštěni z bran Arkhamu jako vyléčení a okolí neškodní lidé. Two-Face na svobodě, Joker na svobodě, štvanice na Batmana vrcholí a do toho hodinky odtikávají poslední minuty zbývající do atomové války.

Proti Batmanovi se nakonec postaví i pragmatický Superman, který pro své přežití v nové době obětoval svou svobodu a stal se přizpůsobivým služebníkem systému.

Batman jde po posledního boje. Do boje, který nemůže vyhrát…

NOVÉ VYDÁNÍ S NOVOU GRAFICKOU ÚPRAVOU A V PEVNÉ VAZBĚ!

Ukázky z komiksu:

601 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.