Ocenění

Terra Nova – tak trochu jiný Jurský park

Autor | Aktuality | Středa 15 června 2011 8.00

Fantastické seriály prostě frčí, a proto není divu, že jich na nás, nebohé diváky, zvláště americké televizní stanice chrlí, čím dál tím víc. Některé nás sice nabudí pilotem, ovšem jejich kvalita postupně klesá kamsi hluboko pod průměr. Jiné jsou skvělé, ale zase nevydělají tolik, aby se do nich vyplatilo dál investovat, a natáčení je zastaveno. Jsou tu i takové, které si sledovanost drží klidně i po několik dlouhých let (byť už se pomalu stává pravidlem, že se podobnému úspěchu těší jen ty, které mají v názvu alespoň jedno Star), popřípadě jsou přímo koncipovány, aby se jejich děj vešel třeba jen do dvou řad a pak adié. Tvůrci Terra Novy do toho jdou po hlavě, a přestože nečerpají inspiraci zrovna v nevytěžených vodách science fiction, mohli by dokázat zaujmout.

Terra Nova – latinské, potažmo galicijské označení pro novou zemi – je příhodný název pro seriál s tématikou obydlování  neprobádaného území. Nebo spíš neprobádaného času. V roce 2149 je totiž život na modré planetě na pokraji vyhynutí a jestli se má lidská rasa zachránit, jedinou nadějí je průchod jakýmsi portálem pětaosmdesát milionů let do minulosti. Jim Shannon (Jason O’Mara) se spolu s manželkou (Shelley Conn) a třemi dětmi (Landon Liboiron, Naomi Scott a Alana Mansour) připojí k desáté expedici na druhou stranu, do pomalu se rozvíjející lidské kolonie v době, kdy po Zemi ještě kráčeli dinosauři. Ne snad, že by mu to dělalo kdovíjakou radost, ale jiné východisko není. V kolonii se setkají s charismatickým velitelem Frankem Taylorem (Stephen Lang), který má všechny přítomné na starost a poprvé je instruuje o nebezpečenstvích nového světa. Nejenže se pod rouškou krásné přírody skrývají krvelační predátoři, ale nedaleká kolonie odpadlíků také není zrovna příjemné místo na odpolední procházku, a navíc, její vůdkyně Mira (Christine Adams) by Taylora ráda viděla mrtvého.

Terra Nova se prezentuje jako seriál o obyčejných lidech v neobyčejném čase a záchraně lidské rasy na televizi vcelku originálním způsobem (v literatuře vzpomeňme cyklus Juliany Mayové s podobným motivem). Hlavní náplní zřejmě bude interakce mezi jednotlivými postavami a vzpomínání na dobu „předtím“ skrze flashbacky po vzoru Ztracených. Přesto by zde neměla být nouze o přímou akci a adrenalinové momenty. Vzhledem k faktu, že producentem je sám velký Stephen Spielberg, určitě dojde na dokonalou prezentaci nejednoho dinosaura. Přece jen, pokud byl někdo režisérem Jurského parku, musí mít k těmhle tvorům víc než silný vztah. Přitom se rozhodně nejedná o nějakou levnou záležitost, stanice Fox do každé z dosud třinácti epizod investovala zhruba čtyři miliony dolarů,  což z Terra Novy činní jeden z nejdražších seriálů vůbec.

Bohužel, dalších dvacet mega si vyžádala rozvleklá pre-produkce kvůli přípravám, změnám a odkladům, což mnohdy nevěstí nic dobrého. Buď jak buď, už jednou odsunutá premiéra je nyní naplánovaná na letošní podzim a Terra Nova se zdá být vskutku ambiciózním projektem. Takže se těšte, my už jsme začali.

727 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 1 »

  1. Komentáře by Roman Štědronský — 15.6.2011 @ 16.01

    Těším se, ale opatrně, abych nebyl zklamán 🙂

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.